Artykuły w kategorii "Polska Liga Curlingu"

Ekstraliga dla MCC

5 lutego 2024 / Paweł Świątkowski

Zwycięstwem dwóch drużyn reprezentujących Media Curling Club z Warszawy zakończyły się rozgrywki Ekstralig kobiet i mężczyzn w ramach tegorocznej Polskiej Ligi Curlingu. Oba zespoły to również obecni reprezentanci Polski.

Znamy już zwycięzców 1. lig PLC

15 stycznia 2024 / Paweł Świątkowski

MCC Brand u kobiet i KKC Kawecki u meżczyzn - to drużyny które wczoraj ameldowały się na najwyższych stopiach podium w drugiej klasie rozrywkowej Polskiej Ligi Curlingu.

Wyrównany choć okrojony początek Ekstraligi mężczyzn

20 listopada 2023 / Paweł Świątkowski

18 listopada rozegrane zostały pierwsze mecze tegorocznej edycji Ekstraligi mężczyzn w Polskiej Lidze Curlingu. Na lód wyszły jednak jedynie trzy spośród pięciu biorących w niej udział drużyn. Zawodnicy pozostałych dwóch bowiem biorą udział w rozpoczynających się w ten weekend Mistrzostwach Europy dywizji B w Szkocji.

PLC: Weekend z 1. Ligą mężczyzn

23 października 2023 / Paweł Świątkowski

W 2 tygodnie po rozpocząciu rozgrywek Polskiej Ligi Curlingu przez panie, przyszła pora na mężczyzn. W miniony weekend jako pierwsi na lód wyszli zawodnicy drużyn z 1. Ligi, którzy rozegrali pomiędzy sobą po 3 mecze. Po dwudniowych zmaganiach na czele tabeli znajdują się dwie drużyny z Krakowa - obie bez porażki. KKC Marek pokonał ekipy z Torunia, Gdańska oraz Katowic, natomiast KKC Kawecki mierzył się z drużynami z Warszawy, Łodzi i Warszowic. Za nimi na trzecie miejsce z jedną porażką zajmuje warszawski MCC Suchożebski.

Pierwszy weekend PLC: Ekstraliga kobiet

10 października 2023 / Paweł Świątkowski

6 października oficjalnie rozpoczęła się Polska Liga Curlingu w sezonie 2023/24. Jako pierwsze na lód wyszły zawodniczki Ekstraligi kobiet. Każda z pięciu drużyn tego poziomu rozegrała po 4 mecze, tym samym rozgrywki są na półmetku. Niezwyciężone pozostają zawodniczki MCC Lipińska, które niedługo będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy dywizji B. Za nimi z 3 zwycięstwami plasuje się POS Szeliga-Frynia. Zeszłoroczne tryumfatorki, POS Rybicka, póki co z dwoma zwycięstwami zajmują 3. miejsce. Za nimi z jednym zwycięstwem pozostaje PKC Gieleciak (w zeszłym roku reprezentujące Kraków), natomiast wciąż na zwycięstwo czeka KKC Sikora.

Znamy zwycięzców Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn

3 kwietnia 2022 / Paweł Świątkowski

W weekend 2-3 kwietnia odbyła się druga połowa spotkań w 1. PLC mężczyzn, w tym te najważniejsze - o tytuł mistrzowski. W finale spotkały się drużyny MCC Stych oraz POS Telak. I choć wiele osób stawiało zdecydowanie na zwycięstwo tych pierwszych - dotąd w lidze niepokonanych - to tytuł powędrował do Łodzi.

Podsumowanie weekendu 1. PLC mężczyzn

14 grudnia 2021 / Paweł Świątkowski

Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten sezon weekendów rozgrywek pierwszej dywizji Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn. Zmagania odbyły się w dniach 10-12 grudnia na hali Curling Łódź. Poznaliśmy dzięki temu czterech z pięciu uczestników przyszłorocznej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Weekend z czołówką Polskiej Ligi Curlingu

11 grudnia 2021 / Aleksander Grzelka

W bieżący weekend wracają rozgrywki PLC. Tym razem rywalizować najwyżej notowane zespoły podzielone na dwie 5-zespołowe grupy.

Polska Liga Curlingu wraca

29 września 2021 / redakcja curling.pl

Już w najbliższy weekend (1-3 października) na hali curlingowej w Łodzi rozpocznie się kolejna edycja Polskiej Ligi Curlingu.

Weekend kończący PLC 2019/20

2 października 2020 / Paweł Świątkowski

Tuż po godzinie 12 w piątek 2 października rozpoczął się ostatni weekend z Polską Ligą Curlingu sezonu 2019/20, przerwaną w związku z wybuchem pandemii COVID-19.