Artykuły

Znamy już skład Mistrzostw Polski

12 lutego 2024 / Paweł Świątkowski

W dniach 9–11 lutego rozegrane zostały eliminacje Mistrzost Polski mężczyzn, które wyłoniły 5 drużyn, które wezmą udział w finałowych rozgrywkach. Drużyny te dołączą do trzech drużyn, które zagwarantowały sobie prawo startu osiągniętymi miejscami w Polskiej Lidze Curlingu (drużyna POS Grzelka, która zajęła drugie miejsce, nie zgłosiła się do MP, w związku z czym prawo startu otrzymały tylko 3 drużyny, a nie 4).

Ekstraliga dla MCC

5 lutego 2024 / Paweł Świątkowski

Zwycięstwem dwóch drużyn reprezentujących Media Curling Club z Warszawy zakończyły się rozgrywki Ekstralig kobiet i mężczyzn w ramach tegorocznej Polskiej Ligi Curlingu. Oba zespoły to również obecni reprezentanci Polski.

ŁDZ Open 2024 dla Team Szeliga-Frynia

30 stycznia 2024 / Paweł Świątkowski

W miniony weekend rozegrany został dwudniowy turniej ŁDZ Open, stały już element curlingowego kalendarza w Polsce. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Spośród nich najlepszym okazał się Team Szeliga-Frynia, który zajął pierwsze miejsce. Dla pań był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed drugą częścią rozgrywek w Ekstralidze PLC, które odbędą się 2-4 lutego.

Znamy już zwycięzców 1. lig PLC

15 stycznia 2024 / Paweł Świątkowski

MCC Brand u kobiet i KKC Kawecki u meżczyzn - to drużyny które wczoraj ameldowały się na najwyższych stopiach podium w drugiej klasie rozrywkowej Polskiej Ligi Curlingu.

Awans do mistrzostw świata par mieszanych jeszcze nie w tym roku

9 grudnia 2023 / Paweł Świątkowski

Od 2 do 7 grudnia w Dumfries w Szkocji odbywały się kwalifikacje do mistrzostwa świata par mieszanych. Wśród 26 drużyn biorących w nich udział znaleźli się też nasi reprezenancji: Adela Walczak i Andrzej Augustyniak, zwycięzcy mistrzostw Polski. Mimo bilansu 4 zwycięstw i 2 porażek Polacy nie awansowali do fazy play-off turnieju i tym samym nie zakwalifikowali się do mistrzostw świata.

MCC Detyniecki mistrzami Polski seniorów 50+

5 grudnia 2023 / Paweł Świątkowski

W dniach 1 - 3 grudnia w Łodzi rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów 50+. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn. Najlepszą z nich okazali się warszawiacy z MCC Detyniecki, którzy wygrali komplet meczów (turniej nie posiadał fazy pucharowej, jedynie rozgrywki każdy-z-każdym). Za nimi uplasowała się drużyna KSW Herman. Brąz pozostał w Łodzi - zdobyła go druźyna Pos Idzikowski.

Bodych/Waszek mistrzami Polski par mieszanych na wózkach

W dniach 1 - 3 grudnia 2023 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Curlingu na Wózkach Par Mieszanych. W rywalizacji uczestniczyły cztery pary. Najlepsi okazali się Monika Bodych i Łukasz Waszek. Srebro trafiło do pary Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski, a brąz dla pary Kachel/Karaś. Miejsce poza podium trafiło do pary Linde/Włodarski, którzy - co ciekawe - jako jedyni w turnieju pokonali zwycięzców.

Brązowy medal dla Polski na Mistrzostwach Europy

25 listopada 2023 / Paweł Świątkowski

Polska reprezentacja kobiet w składzie Aneta Lipińska, Ewa Nogły, Marta Leszczyńska, Magdalena Kołodziej (trener: Maciej Cesarz) zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Szkocji Mistrzostwach Europy dywizji B. To bardzo dobry wynik, o włos od awansu do dywizji A. Polki przegrały na mistrzostwach tylko dwa mecze.

Wyrównany choć okrojony początek Ekstraligi mężczyzn

20 listopada 2023 / Paweł Świątkowski

18 listopada rozegrane zostały pierwsze mecze tegorocznej edycji Ekstraligi mężczyzn w Polskiej Lidze Curlingu. Na lód wyszły jednak jedynie trzy spośród pięciu biorących w niej udział drużyn. Zawodnicy pozostałych dwóch bowiem biorą udział w rozpoczynających się w ten weekend Mistrzostwach Europy dywizji B w Szkocji.

Czwarte miejsce reprezentacji na wózkach na Mistrzostwach Świata dywizji B

11 listopada 2023 / Paweł Świątkowski

Polska reprezentacja w curlingu na wózkach zajęła czwarte miejsce w odbywających się w dniach 5–10 listopada w Lohji w Finlandii Mistrzostwach Świata dywizji B. Do medalu zabrakło niewiele, a wynik jest bardzo dobry, nie pozwolił on jednak awansować Polakom na Mistrzostwa dywizji A.