Artykuły w kategorii "Curling i polityka"

Sąd zadecydował o rozwiązaniu PZC

23 sierpnia 2022 / Paweł Świątkowski

Jak informuje Polska Federacja Klubów Curlingowych, 23 sierpnia 2022 Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował o rozwiązaniu Polskiego Związku Curlingu. W uzasadnieniu podał m.in. że "statutowe organy Polskiego Związku Curlingu nie wykonują swoich podstawowych obowiązków. W konsekwencji Związek w sposób uporczywy narusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa". Orzeczenie nie jest prawomocne.

Nowe władze PZC

16 grudnia 2021 / Paweł Świątkowski

Na budzącym pewne wątpliwości formalne Walnym Zebraniu Delegatów Polski Związek Curlingu zatwierdził swoje nowe władze:

Polski Związek Curlingu znów wyrzuca kluby

30 listopada 2021 / Paweł Świątkowski

Jak donoszą przedstawiciele polskich klubów curlingowych, PZC znów zdecydował się wyrzucić większość aktywnie działających klubów ze swoich struktur. W datowanym na 24 listopada piśmie o kuriozalnym tytule "Uchwała nr 1 Zarządu Polskiego Związg Clubku Curlingu" (sic!) możemy przeczytać, że 11 klubów zostaje usuniętych ze wzgledu na zaleglości w składkach. Jednocześnie w połowie listopada Związek poinformował o wznowieniu obrad Walnego Zgromadzenia Delegatów, które zostało przerwane w 2018 roku. Pod uchwałą podpisali są Andrzej Janowski oraz Maciej Sokołowski, pełniący funkcję prezesa PZC oraz Polskiego Związku Karate.

Curlerzy rozczarowani, związek nieświadomy czyli rozstrzygnięcia Kongresu WCF

7 września 2020 / Aleksander Grzelka

Kongres WCFu zdecydował o przedłużeniu zawieszenia członkostwa Polskiego Związku Curlingu na kolejny rok. Jest to rezultat rozczarowujący dla polskiego środowiska curlingowego przede wszystkim ze względu na to, że PZC nie zostało wyrzucone z grona członków. Do takiej decyzji zachęcali WCF polscy zawodnicy, gdyż dopiero taki krok pozwoliłby zakończyć trwającą ponad dekadę degrengoladę i dać szansę na zarządzanie polskim curlingiem przez uczciwych ludzi. 

Minister Sportu ostro o Polskim Związku Curlingu

20 lipca 2020 / Aleksander Grzelka

Dzięki staraniom Polskiej Federacji Klubów Curlingowych o udostępnienie informacji publicznej dotarliśmy do oficjalnego stanowiska Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk o Polskim Związku Curlingu. Pismo to nie pozostawia suchej nitki na związkowych działaczach.  

Polski Związek Curlingu zawieszony w WCF

4 lutego 2020 / Paweł Świątkowski

Jak informuje na swojej stronie Światowa Federacja Curlingu (WCF), Polski Związek Curlingu został zawieszony w prawach członka WCF z dniem 31 stycznia 2020. Stało się to po licznych doniesieniach o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu organizacji (pisaliśmy o nich m.in. tutaj). Sama Federacja powód opisuje krótko: przynoszenie hańby sportowi ("bringing the sport into disrepute").

Lista wstydu Polskiego Związku Curlingu

27 października 2019 / redakcja curling.pl

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Polskim Związku Curlingu postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać największe "sukcesy" tej organizacji na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia. Przeczytajcie, a potem zastanówcie się, jak to w ogóle możliwe, że ci ludzie nie ponoszą konsekwencji za swoje czyny. 

Wywiad z Mariuszem Olchowikiem, prezesem Polskiego Związku Curlingu

3 stycznia 2019 / Aleksander Grzelka

14 grudnia Krajowy Zjazd Delegatów wybrał Mariusza Olchowika na prezesa Polskiego Związku Curlingu. Wokół postaci nowego sternika polskiego curlingu pojawiło się sporo kontrowersji przywołanych przez portale oko.press czy Wirtualną Polskę. Jakie są jego plany wobec związku? Co wie o sytuacji polskiego środowiska curlingowego? Zapraszamy na pierwszy wywiad z prezesem PZC.

Nowe władze polskiego curlingu wybrane przez karateków i koszykarzy

17 grudnia 2018 / Redakcja curling.pl

Stało się to, czego obawiała się curlingowa Polska. Środowisko związane z osobami, które doprowadziły do ruiny PZC utrzymało władzę. Stało się to dzięki przyłączeniu kilkunastu klubów, które z curlingiem mają niewiele wspólnego.

Zaangażowanie prezesa Jaworskiego. Oświadczenie drużyny mikstowej CCC.

2 grudnia 2018 / Redakcja

Dowiedzieliśmy się, iż wysunęliśmy zbyt daleko idące wnioski w zakresie finansowania wyjazdu drużyny mikstowej CCC na Mistrzostwa Świata Mikstów w Kelowna w artykule poświęconemu analizie wywiadu prezesa Jaworskiego dla Onet Sport. Dotyczą one fragmentu: