A jednak zagramy (na ME)!

Jak informuje Polska Federacja Klubów Curlingowych, podczas planowanych na listopad mistrzostw Europy dywizji B zobaczymy nie tylko polską reprezentację kobiet, która wygrała mistrzostwa dywizji C w maju, ale również reprezentację mężczyzn. Drużyna Konrada Stycha w ME dywizji C zajęła trzecie miejsce, nie premiowane awansem do dywizji B, jednak z rozgrywek dywizji B wycofała się Litwa. W tej sytuacji organizatorzy, Światowa Federacja Curlingu, zdecydowali że prawo gry otrzyma właśnie brązowy medalista, czyli Polska.

KNB najlepsze w Giżycku

Zwycięstwem drużyny KNB w składzie Arkadiusz Detyniecki, Leszek Molski, Rymwid Błaszczak zakończyły się zmagania w Mazury Curling Cup. Zawody zgromadziły 27 drużyn, w tym jedną z Finlandii. Drugie miejsce zajął Bigos gang, natomiast trzecie Manipulo.

Zakończył się kolejny camp w Giżycku

Od 26 do 31 sierpnia w Giżycku odbywała się już dwunasta edycja popularnego campu na początek sezonu w Giżycku. Organizowany w ramach Mazury Curling Festival obóz przygotowawczy zgromadził w tym roku 125 uczestników, w tym gości z Finlandii. Curlerzy nie tylko szlifowali swoje umiejętności na lodzie i integrowali się na terenie ośrodka AZS w Wilkasach, ale też brali udział w szeregu zajęć dodatkowych, jak turniej tenisa stołowego, piłki nożnej, rozgrywki w siatkówkę, a także - nowość w tym sezonie - treningu tańca sportowego.

Polki ze złotem, Polacy bez awansu

Złoty medal mistrzostw Europy dywizji C kobiet zodbyłą reprezentacja polski pod wodzą Anety Lipińskiej. Polki pokonały w finale Słowację 8:7 i tym samym nie tylko zwyciężyły w całych zawodach, ale też uzyskały awans do dywizji B. Mistrzostwa w tej kategorii odbędą się w tym roku jesienią.

MCC Stych zwycięzcą Pucharu PFKC

Wystarczył jeden mecz finałowy, by wyłonić zwycięzcę tegorocznego Turnieju o Puchar PFKC – zawodów de facto w randze Mistrzostw Polski, wyłaniających reprezentację. Zwyciężyła drużyna MCC Stych w składzie: Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Krzysztof Domin i Konrad Stych. W finale pokonali POS Włodarczyk z Łodzi z wynikiem 4:2. Tym samym będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy dywizji C, które rozpoczną sie 28 kwietnia w Dumfries w Szkocji.

Po fazie round-robin Turnieju o Puchar PFKC

Wieczorem w sobotę zakończyła się faza round-robin Turnieju o Puchar PFKC, który wyłoni reprezentację na nadchodzące Mistrzostwa Europy grupy C. Wzięło w niej udział 6 drużyn kobiecych oraz 8 męskich. Spośród tych ostatnich 4 zostały wyłonione w eliminacjach, natomiast 4 pozostałe otrzymały prawo gry na podstawie wyników w Polskie Lidze Curlingu.

2. Świdnicki Turniej Curlingowy

W dniach 10-12 marca na lodowisku w Świdnicy odbyły się już drugie w historii zawody zornagizowane przez świdnicki klub DKC "Dzik". Tegoroczna edycja zgromadziła 24 drużyny, wśród których najlepszą okazała się ekipa KKC NN1, która w finale pokonała miejscową drużynę Ekipa Klusownika. Trzecie miejsce zdobyła drużyna MCC Flądra i talerz frytek.

KSW Rokita zwycięzcą Grand Prix Juniorów w Świdnicy

Zwycięstwem warszowickiej drużyny KSW Rokita zakończył się pierwszy w historii turniej z cyklu Grand Prix Juniorów. Zawody odbyły się w dniach 10–12 marca w Świdnicy. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny POS 2 i POS 1. Łącznie w rywalizacji wzięło udział sześć ekip.

Eliminacje do Turnieju o Puchar PFKC mężczyzn

W dniach 2-5 marca na hali Curling Łódź odbyły się eliminacje do Turnieju o Puchar PFKC mężczyzn. Jest to nowa impreza na curlingowej mapie Polski. Jej zwycięzca uzyska m.in. przywilej reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy. Tym samym Turniej o Puchar PFKC ma de facto rangę nierozgrywanych od kilku lat Mistrzostw Polski.