MCC Stych zwycięzcą Pucharu PFKC

Wystarczył jeden mecz finałowy, by wyłonić zwycięzcę tegorocznego Turnieju o Puchar PFKC – zawodów de facto w randze Mistrzostw Polski, wyłaniających reprezentację. Zwyciężyła drużyna MCC Stych w składzie: Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Krzysztof Domin i Konrad Stych. W finale pokonali POS Włodarczyk z Łodzi z wynikiem 4:2. Tym samym będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy dywizji C, które rozpoczną sie 28 kwietnia w Dumfries w Szkocji.

Po fazie round-robin Turnieju o Puchar PFKC

Wieczorem w sobotę zakończyła się faza round-robin Turnieju o Puchar PFKC, który wyłoni reprezentację na nadchodzące Mistrzostwa Europy grupy C. Wzięło w niej udział 6 drużyn kobiecych oraz 8 męskich. Spośród tych ostatnich 4 zostały wyłonione w eliminacjach, natomiast 4 pozostałe otrzymały prawo gry na podstawie wyników w Polskie Lidze Curlingu.

2. Świdnicki Turniej Curlingowy

W dniach 10-12 marca na lodowisku w Świdnicy odbyły się już drugie w historii zawody zornagizowane przez świdnicki klub DKC "Dzik". Tegoroczna edycja zgromadziła 24 drużyny, wśród których najlepszą okazała się ekipa KKC NN1, która w finale pokonała miejscową drużynę Ekipa Klusownika. Trzecie miejsce zdobyła drużyna MCC Flądra i talerz frytek.

KSW Rokita zwycięzcą Grand Prix Juniorów w Świdnicy

Zwycięstwem warszowickiej drużyny KSW Rokita zakończył się pierwszy w historii turniej z cyklu Grand Prix Juniorów. Zawody odbyły się w dniach 10–12 marca w Świdnicy. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny POS 2 i POS 1. Łącznie w rywalizacji wzięło udział sześć ekip.

Eliminacje do Turnieju o Puchar PFKC mężczyzn

W dniach 2-5 marca na hali Curling Łódź odbyły się eliminacje do Turnieju o Puchar PFKC mężczyzn. Jest to nowa impreza na curlingowej mapie Polski. Jej zwycięzca uzyska m.in. przywilej reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy. Tym samym Turniej o Puchar PFKC ma de facto rangę nierozgrywanych od kilku lat Mistrzostw Polski.

Turniej o Puchar PFKC seniorów 50+

W dniach 10-12 lutego na hali Curling Łódź odbył się Turniej o Puchar PFKC seniorów 50+. Wzięło w nim udział sześć drużyn, które walczyły m.in. o możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach świata, które odbędą się w Korei Południowej.

Sezon 2022/23 trwa już na dobre

Jeszcze lato, jeszcze ostatnie dni wakacji, ale sezon curlingowy w Polsce rozpoczął się już na dobre. Jeko pierwsi na lodzie pojawili się zawodnicy Poznańskiego Klubu curlingowego, którzy już 10 sierpnia odbyli swój pierwszy trening na lodowisku Chwiałka. Dzięki współpracy z obiektem, w tym roku mogą się oni cieszyć wymalowanymi pełnowymiarowymi domami curlingowymi.

Sąd zadecydował o rozwiązaniu PZC

Jak informuje Polska Federacja Klubów Curlingowych, 23 sierpnia 2022 Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował o rozwiązaniu Polskiego Związku Curlingu. W uzasadnieniu podał m.in. że "statutowe organy Polskiego Związku Curlingu nie wykonują swoich podstawowych obowiązków. W konsekwencji Związek w sposób uporczywy narusza przepisy powszechnie obowiązującego prawa". Orzeczenie nie jest prawomocne.

Znamy zwycięzców Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn

W weekend 2-3 kwietnia odbyła się druga połowa spotkań w 1. PLC mężczyzn, w tym te najważniejsze - o tytuł mistrzowski. W finale spotkały się drużyny MCC Stych oraz POS Telak. I choć wiele osób stawiało zdecydowanie na zwycięstwo tych pierwszych - dotąd w lidze niepokonanych - to tytuł powędrował do Łodzi.

Włosi mistrzami olimpijskimi par mieszanych

Zwycięstwem włoskiej pary Stefania Constantini / Amos Mosaner zakończył się finał rozgrywek par mieszanych na Zimowych Igrzystach Olimpijskich w Pekinie. Pokonali oni norweska parę Skaslien / Nedregotten 8:5, tym samym nie doświadczając porażki w olimpijskich zmaganiach. Włosi dość szybko zagwarantowali sobie w meczu przewagę, po 4 endach prowadząc 6:2 i utrzymując przewagę do końca, pomimo poważnych błędów Mosanera w ostatnim endzie.