Sezon 2019/2020 Polskiej Ligi Curlingu zakończony

6 października 2020 12:52 Wojciech Nowakowski, redakcja curling.pl Rozgrywki polskie

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Curlingu mężczyzn została rozegrana aż w trzech dywizjach z rekordową liczbą 26 zespołów. Najlepszym z nich okazał się POS Grzelka. Na podium stanęły również drużyny AZS Bosek i MCC Stolarek.

Weekend kończący PLC 2019/20

2 października 2020 13:47 Paweł Świątkowski Rozgrywki polskie

Tuż po godzinie 12 w piątek 2 października rozpoczął się ostatni weekend z Polską Ligą Curlingu sezonu 2019/20, przerwaną w związku z wybuchem pandemii COVID-19.

Curlerzy rozczarowani, związek nieświadomy czyli rozstrzygnięcia Kongresu WCF

7 września 2020 10:05 Aleksander Grzelka Curling i polityka

Kongres WCFu zdecydował o przedłużeniu zawieszenia członkostwa Polskiego Związku Curlingu na kolejny rok. Jest to rezultat rozczarowujący dla polskiego środowiska curlingowego przede wszystkim ze względu na to, że PZC nie zostało wyrzucone z grona członków. Do takiej decyzji zachęcali WCF polscy zawodnicy, gdyż dopiero taki krok pozwoliłby zakończyć trwającą ponad dekadę degrengoladę i dać szansę na zarządzanie polskim curlingiem przez uczciwych ludzi. 

Minister Sportu ostro o Polskim Związku Curlingu

20 lipca 2020 17:49 Aleksander Grzelka Curling i polityka

Dzięki staraniom Polskiej Federacji Klubów Curlingowych o udostępnienie informacji publicznej dotarliśmy do oficjalnego stanowiska Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk o Polskim Związku Curlingu. Pismo to nie pozostawia suchej nitki na związkowych działaczach.  

Mistrzynie olimpijskie zagrają w Łodzi!

11 lipca 2020 20:38 Aleksander Grzelka Inne

Złote medalistki z Igrzysk w Pjongczangu 2018 w składzie Sofia Mabergs, Agnes Knochenhauer, Sara McManus oraz Anna Hasselborg zgłosiły się na WCT Łódź International Women Challenger 2020!

Marta Pluta sędzią na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 - wywiad

8 lipca 2020 12:47 Aleksander Grzelka Inne

W 2018 roku w Pjongczangu po raz pierwszy w gronie sędziowskim najważniejszych zawodów sportowych znalazł się Polak - Wojciech Augustyniak. Cztery lata później na Igrzyskach sędziować będzie Marta Pluta.  

Curling i pandemia

11 czerwca 2020 15:00 Aleksander Grzelka Inne

Pandemia przerwała sezon 2019/2020 w kluczowym momencie wywracając do góry nogami plany curlerów w Polsce i za granicą. Zbieramy wszystkie najważniejsze informacje z ostatnich tygodni w jednym miejscu. 

Eliminacje Mistrzostw Polski mężczyzn - zapowiedź

3 marca 2020 21:06 Paweł Świątkowski Rozgrywki mistrzowskie

W planowanym od dłuższego czasu terminie 5 – 8 marca 2020 na hali Curling Łódź odbędą się zmagania eliminacyjne do Mistrzostw Polski mężczyzn. W czterodniowej rozgrywce weźmie udział 16 drużyn. Podzielone one zostaną na trzy grupy. Po fazie round-robin zwycięzca każdej z nich awansuje do finałów. Najlepsze spośród pozostałych ekip rozegrają fazę play-off, która wyłoni kolejne cztery ekipy. Na siedmiu awansujących czeka już w finale pięć drużyn, które zagwarantowały sobie prawo startu wynikiem w poporzednim sezonie.

Polski Związek Curlingu zawieszony w WCF

4 lutego 2020 21:34 Paweł Świątkowski Curling i polityka

Jak informuje na swojej stronie Światowa Federacja Curlingu (WCF), Polski Związek Curlingu został zawieszony w prawach członka WCF z dniem 31 stycznia 2020. Stało się to po licznych doniesieniach o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu organizacji (pisaliśmy o nich m.in. tutaj). Sama Federacja powód opisuje krótko: przynoszenie hańby sportowi ("bringing the sport into disrepute").

Trzeci weekend ligowy PLC

20 grudnia 2019 23:43 Paweł Świątkowski Rozgrywki polskie

W nadchodzący weekend oprócz kończenia przygotowań świątecznych będziemy mogli się też przyjrześ zmaganiom w trzecim już weekendzie z Polską Ligą Curlingu w tym sezonie. Po dotychczasowych meczach każda drużyna z 2. i 3. dywizji ma już na swoim koncie po dwa rozegrane mecze. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w 1. lidze, gdzie w tym sezonie dopiero swoje pierwsze mecze zagra drużyna z Torunia. Pozostałe zaś mają po jednym lub dwóch meczach na koncie. TKC zmierzy się z AZS Bosek i ŚKC Beck. Jeśli oba spotkania wygra, może znaleźć się na pierwszym lub drugim miejscu tabeli - w zależności od rezultatu DSC.