Znamy zwycięzców Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn

W weekend 2-3 kwietnia odbyła się druga połowa spotkań w 1. PLC mężczyzn, w tym te najważniejsze - o tytuł mistrzowski. W finale spotkały się drużyny MCC Stych oraz POS Telak. I choć wiele osób stawiało zdecydowanie na zwycięstwo tych pierwszych - dotąd w lidze niepokonanych - to tytuł powędrował do Łodzi.

Włosi mistrzami olimpijskimi par mieszanych

Zwycięstwem włoskiej pary Stefania Constantini / Amos Mosaner zakończył się finał rozgrywek par mieszanych na Zimowych Igrzystach Olimpijskich w Pekinie. Pokonali oni norweska parę Skaslien / Nedregotten 8:5, tym samym nie doświadczając porażki w olimpijskich zmaganiach. Włosi dość szybko zagwarantowali sobie w meczu przewagę, po 4 endach prowadząc 6:2 i utrzymując przewagę do końca, pomimo poważnych błędów Mosanera w ostatnim endzie.

Torunianie najlepsi w Łodzi

Zwycięstwem toruńskiej drużyny Zabójczy Kwartet zakończyły się rozgrywane w weekend 29-30 stycznia zawodzy ŁDZ Open. Na kolejnych stopniach podium ulokowali się ZaRABIEŃiści oraz Fundacja Jeppesena. Początek turnieju nie wyglądał dla toruńskiej ekipy zbyt dobrze, bowiem rozpoczęli od porażki. Jednak w kolejnych meczach okazali się być już niepokonaniu, również w finałowym spotkaniu przeciwko dotąd niepokonanej łódzkiej drużynie, która ostatecznie przegrała 7:2 i musiała się zadowolić srebrnym medalem.

Gospodarze zwyciężyli w Pawłowicach

Drużyna KS Juniorzy w składzie: Jacek Rokita, Damian Herman i Kamil Rokita zajęła pierwsze miejsce w rozgrzywanym w dniach 28-30 stycznia XII Pucharze Pawłowic. Drugą lokatę zajęła drużyna AZS Gliwice Ogień, zaś na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KS YOG, również z Pawłowic. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn.

WCF: Konsultacje dotyczące propozycji zmian zasad

Grupa “Maximising the Value” przy Światowej Federacji Curlingu zakończyła niedawno pierwszą fazę konsultacji propozycji zmian do zasad gry w curling. Przypomnijmy, że chodzi o trzy zasady zaproponowane we wrześniu tego roku: thinking time na end, zakaz ticków oraz brak extra endów w rundzie round robin. Jak przyznaje sama grupa, większość opinii na temat propozycji była negatywna, w związku z czym rozważane są dalsze ich modyfikacje.

Kanada anuluje eliminacje olimpijskie par mieszanych

Jak poinformował Curling Canada, ze względu na przypadki zakażeń COVID-19 wśród zawodników, krajowe eliminacje olimpijskie par mieszanych nie odbędą się. Zawody miały rozpocząć się dziś, 28 grudnia, w Portage la Praire w Manitobie. Jeszcze kilka dni temu związek zapewniał, że turniej odbędzie się zgodnie z planem.

Nowe władze PZC

Na budzącym pewne wątpliwości formalne Walnym Zebraniu Delegatów Polski Związek Curlingu zatwierdził swoje nowe władze:

Podsumowanie weekendu 1. PLC mężczyzn

Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten sezon weekendów rozgrywek pierwszej dywizji Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn. Zmagania odbyły się w dniach 10-12 grudnia na hali Curling Łódź. Poznaliśmy dzięki temu czterech z pięciu uczestników przyszłorocznej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Weekend z czołówką Polskiej Ligi Curlingu

W bieżący weekend wracają rozgrywki PLC. Tym razem rywalizować najwyżej notowane zespoły podzielone na dwie 5-zespołowe grupy.

Polski Związek Curlingu znów wyrzuca kluby

Jak donoszą przedstawiciele polskich klubów curlingowych, PZC znów zdecydował się wyrzucić większość aktywnie działających klubów ze swoich struktur. W datowanym na 24 listopada piśmie o kuriozalnym tytule "Uchwała nr 1 Zarządu Polskiego Związg Clubku Curlingu" (sic!) możemy przeczytać, że 11 klubów zostaje usuniętych ze wzgledu na zaleglości w składkach. Jednocześnie w połowie listopada Związek poinformował o wznowieniu obrad Walnego Zgromadzenia Delegatów, które zostało przerwane w 2018 roku. Pod uchwałą podpisali są Andrzej Janowski oraz Maciej Sokołowski, pełniący funkcję prezesa PZC oraz Polskiego Związku Karate.