Artykuły w kategorii "Rozgrywki polskie"

ŁDZ Open 2024 dla Team Szeliga-Frynia

30 stycznia 2024 / Paweł Świątkowski

W miniony weekend rozegrany został dwudniowy turniej ŁDZ Open, stały już element curlingowego kalendarza w Polsce. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Spośród nich najlepszym okazał się Team Szeliga-Frynia, który zajął pierwsze miejsce. Dla pań był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed drugą częścią rozgrywek w Ekstralidze PLC, które odbędą się 2-4 lutego.

Brązowy medal dla Polski na Mistrzostwach Europy

25 listopada 2023 / Paweł Świątkowski

Polska reprezentacja kobiet w składzie Aneta Lipińska, Ewa Nogły, Marta Leszczyńska, Magdalena Kołodziej (trener: Maciej Cesarz) zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Szkocji Mistrzostwach Europy dywizji B. To bardzo dobry wynik, o włos od awansu do dywizji A. Polki przegrały na mistrzostwach tylko dwa mecze.

KNB najlepsze w Giżycku

3 września 2023 / Paweł Świątkowski

Zwycięstwem drużyny KNB w składzie Arkadiusz Detyniecki, Leszek Molski, Rymwid Błaszczak zakończyły się zmagania w Mazury Curling Cup. Zawody zgromadziły 27 drużyn, w tym jedną z Finlandii. Drugie miejsce zajął Bigos gang, natomiast trzecie Manipulo.

2. Świdnicki Turniej Curlingowy

13 marca 2023 / Paweł Świątkowski

W dniach 10-12 marca na lodowisku w Świdnicy odbyły się już drugie w historii zawody zornagizowane przez świdnicki klub DKC "Dzik". Tegoroczna edycja zgromadziła 24 drużyny, wśród których najlepszą okazała się ekipa KKC NN1, która w finale pokonała miejscową drużynę Ekipa Klusownika. Trzecie miejsce zdobyła drużyna MCC Flądra i talerz frytek.

KSW Rokita zwycięzcą Grand Prix Juniorów w Świdnicy

Zwycięstwem warszowickiej drużyny KSW Rokita zakończył się pierwszy w historii turniej z cyklu Grand Prix Juniorów. Zawody odbyły się w dniach 10–12 marca w Świdnicy. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny POS 2 i POS 1. Łącznie w rywalizacji wzięło udział sześć ekip.

Torunianie najlepsi w Łodzi

2 lutego 2022 / Paweł Świątkowski

Zwycięstwem toruńskiej drużyny Zabójczy Kwartet zakończyły się rozgrywane w weekend 29-30 stycznia zawodzy ŁDZ Open. Na kolejnych stopniach podium ulokowali się ZaRABIEŃiści oraz Fundacja Jeppesena. Początek turnieju nie wyglądał dla toruńskiej ekipy zbyt dobrze, bowiem rozpoczęli od porażki. Jednak w kolejnych meczach okazali się być już niepokonaniu, również w finałowym spotkaniu przeciwko dotąd niepokonanej łódzkiej drużynie, która ostatecznie przegrała 7:2 i musiała się zadowolić srebrnym medalem.

Gospodarze zwyciężyli w Pawłowicach

1 lutego 2022 / Paweł Świątkowski

Drużyna KS Juniorzy w składzie: Jacek Rokita, Damian Herman i Kamil Rokita zajęła pierwsze miejsce w rozgrzywanym w dniach 28-30 stycznia XII Pucharze Pawłowic. Drugą lokatę zajęła drużyna AZS Gliwice Ogień, zaś na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy KS YOG, również z Pawłowic. W rywalizacji wzięło udział 16 drużyn.

O!Pary 3 zakończone

9 lutego 2021 / Paweł Świątkowski

Zwycięstwem pary Marta Blacha i Borys Jasiecki zakończyła się trzecia edycja organizowanego przez Curling Łódź turnieju par (niekoniecznie mieszanych). Drugie miejsce zajęli Konrad Stych i Paweł Hertman. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Adela Walczak i Andrzej Augustyniak, którzy w meczu o brąz pokonali parę Katarzyna Grzelka i Aleksander Grzelka. W turnieju brało udział 20 par.

Sezon 2019/2020 Polskiej Ligi Curlingu zakończony

6 października 2020 / Wojciech Nowakowski, redakcja curling.pl

Po raz pierwszy w historii Polska Liga Curlingu mężczyzn została rozegrana aż w trzech dywizjach z rekordową liczbą 26 zespołów. Najlepszym z nich okazał się POS Grzelka. Na podium stanęły również drużyny AZS Bosek i MCC Stolarek.

Mistrzostwa Polski 2019

28 kwietnia 2019 / Aleksander Grzelka

W dniach 11-14 kwietnia rozgrany został turniej finałowy Mistrzostw Polski. Przypominamy, co się wydarzyło na hali Curling Łódź.