fot. Polska Federacja Klubów Curlingowych

Adela Walczak i Andrzej Augustyniak mistrzami Polski par mieszanych

Paweł Świątkowski / 30 października 2023

Zwycięstwem pary Adela Walczak / Andrzej Augustyniak zakończyły się rozgrywane od piątku do niedzieli Mistrzostwa Polski Par Mieszanych. Po zakończeniu fazy grupowej, którą opisywaliśmy tutaj, Walczak/Augustyniak zajmowali pierwsze miejsce w tabeli, tym samym trafiając prosto do finału. Zmierzyli się w nim z parą Aneta Lipińska / Konrad Stych, którzy w półfinale pewnie 8:1 pokonali parę Szeliga-Frynia/Frynia. Finał był natomiast bardzo wyrównany – po siedmiu endach z ośmiu wynik wynosił 6:6. Jednak dwa punkty zdobyte w ostatniej partii zagwarantowały parze Walczak/Augustyniak zwycięstwo, złoty medal i możliwość reprezentowania kraju w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata.

W meczu o trzecie miejsce Szeliga-Frynia/Frynia zmierzyli się z parą Dyderska/Telak. Mecz zakończył się wynikiem 10:2 dla tych ostatnich.

Turniej kwalifikacyjny do mistrzostwa świata odbędzie się w dniach 2 – 7 grudnia w Dumfries w Szkocji. Będzie to już kolejny taki występ zwycięskiej pary. W grudniu 2022 roku, również w Dumfries, nie udało się uzyskać kwalifikacji. Trzymamy kciuki za występ tegoroczny.