Polki ze złotem, Polacy bez awansu

Paweł Świątkowski / 3 maja 2023

Złoty medal mistrzostw Europy dywizji C kobiet zodbyłą reprezentacja polski pod wodzą Anety Lipińskiej. Polki pokonały w finale Słowację 8:7 i tym samym nie tylko zwyciężyły w całych zawodach, ale też uzyskały awans do dywizji B. Mistrzostwa w tej kategorii odbędą się w tym roku jesienią.

Choć rozpoczęły od porażki z Portugalią (4:9), w kolejnych meczach odzyskały rytm i wygrały resztę meczór poza jednym z Hiszpanią. To wystarczyło, by wejść do fazy play-off, gdzie najpierw zwyciężyły Irlandię 6:0 by ostatecznie pokonać wspomnianą Słowację i zdobyć złoto. Trzecie miejsce u kobiet zdobyła Portugalia.

Nieco gorzej, bo zdobyciem brązowego medalu, zakończył się występ reprezentacji mężczyzn. W "małym finale" Polacy pokonali Słowenię 8:4. Jest to niewątpliwie dobry rezultat, choć nie premiujący awansem do dywizji B. Sama drużyna Konrada Stycha nie kryje rozczarowania wynikiem.

Polacy zaczęli bardzo dobrze, przechodząc przez fazę round-robin bez porażki. Jednak w półfinale przeciwko Liechtensteionowi ulegli 4:5 i pozostała im gra o najniższy stopień podium. W finale Liechtenstein został pokonany przez Ukrainę.