fot. PFKC

Eliminacje do Turnieju o Puchar PFKC mężczyzn

Paweł Świątkowski / 7 marca 2023

W dniach 2-5 marca na hali Curling Łódź odbyły się eliminacje do Turnieju o Puchar PFKC mężczyzn. Jest to nowa impreza na curlingowej mapie Polski. Jej zwycięzca uzyska m.in. przywilej reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy. Tym samym Turniej o Puchar PFKC ma de facto rangę nierozgrywanych od kilku lat Mistrzostw Polski.

Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. W każdej z grup rozegrano jedną kolejkę round-robin (każdy z każdym), po czym dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do kolejnej fazy. Do tych sześciu dołaczył jeszcze dwie z trzech drużyn zajmujących trzecie miejsca w grupach (wyłonione na podstawie DSC).

Osiem wyłonionych druzyn rozegrało w niedzielę fazę "pucharową" w formula double knockout - do dwóch zwycięstw (awans do finałów) lub dwóch porażek (odpadnięcie z eliminacji). Tym samym po rozegraniu dziesięciu meczów wyłonieni zostali czterej finaliści:

  • AZS Kowalczyk
  • POS Włodarczyk
  • WARS Gumiński
  • ŁKSG Kinov

Drużyny te dołączą do czterech ekip, które już wcześniej zapewnione miały miejsce w finałach: MCC Stych, POS Telak, KSW Herman oraz AZS Hertman. Finały odbędą się w dniach 16-19 marca w Łodzi. W ten sam weekend rozegrany zostanie również Turniej o Puchar PFKC kobiet, w którego przypadku rozgrywanie eliminacji nie było konieczne, ponieważ zgłosiło się do niego sześć drużyn.