Po fazie round-robin Turnieju o Puchar PFKC

Paweł Świątkowski / 18 marca 2023

Wieczorem w sobotę zakończyła się faza round-robin Turnieju o Puchar PFKC, który wyłoni reprezentację na nadchodzące Mistrzostwa Europy grupy C. Wzięło w niej udział 6 drużyn kobiecych oraz 8 męskich. Spośród tych ostatnich 4 zostały wyłonione w eliminacjach, natomiast 4 pozostałe otrzymały prawo gry na podstawie wyników w Polskiej Lidze Curlingu.

Kobiety

W rywalizacji kobiet doszło do pewnej niespodzianki. Po meczach "każdy z każdym" pierwsze miejsce zajęła niepokonana dryżyna KKC Wróbel. Jest to niespodzianka o tyle, że w przeprowadzonej przez PFKC ankiecie niewiele osób wskazało tę drużynę jako faworytki. W finale zmierzą się one ze zwyciężczyniami meczu POS Rybicka konta MCC Lipińska.

Mężczyźni

W rywalizacji męczyzn nie zawiedli najczęściej wskazywani faworyci - MCC Stych. Spotkają się oni w finale ze zwycięzcą meczy POS Włodarczy vs AZS Kowalczyk. Obie te drużyny weszły do finałów poprzez eliminacje, co jest być może wskazówką, że zamknięta Ekstraliga wcale niekoniecznie zbiera bezsprzecznie najlepsze drużyny w kraju. W pierwszym pojedynku lepszą okazała się ekipa z Gliwic, wygrywając 6:3.

Finały

Mecz o finał zostaną rozegrane w niedzielę o godzinie 8:20. Finały odbędą się o godzinie 14:00 oraz, jeśli będzie konieczność rozgrywania dodatkowej kolejki, o 19:30. Wszystkie mecze odbywają się na hali Curling Łódź.