Czwarte miejsce reprezentacji na wózkach na Mistrzostwach Świata dywizji B

Paweł Świątkowski / 11 listopada 2023

Polska reprezentacja w curlingu na wózkach zajęła czwarte miejsce w odbywających się w dniach 5–10 listopada w Lohji w Finlandii Mistrzostwach Świata dywizji B. Do medalu zabrakło niewiele, a wynik jest bardzo dobry, nie pozwolił on jednak awansować Polakom na Mistrzostwa dywizji A.

Drużyna w składzie: Łukasz Waszek, Michał Gasik-Daszkowski, Monika Bodych, Joanna Kozakiewicz, Mariusz Włodarski rozpoczęła od bardzo dobrego występu w fazie grupowej. Na dziesięć rozegranych spotkań przegrała jedynie trzy – z Japonią, Włochami i Słowacją. To pozwoliło na awans do półfinału, gdzie Polacy ponownie zmierzyli się z Estonią. W odróżnieniu od fazy grupowej, tym razem tryumfowali zawodnicy pod wodzą Aina Villau. Polakom pozostała walka o brązowy medal z Włochami. Niestety dla nas, ponownie zostali pokonani i tym samym musieli się zadowolić czwartym miejscem - bez medalu oraz bez awansu do Mistrzostw dywizji A (awansowały trzy drużyny).

Polska Federacja Klubów Curlingowych oceniła ten wynik jako "zadowalający" i stanowiący "dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami". Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Światowej Federacji Curlingu.