fot. Poznański Klub Curlingowy

Sezon 2022/23 trwa już na dobre

Paweł Świątkowski / 28 sierpnia 2022

Jeszcze lato, jeszcze ostatnie dni wakacji, ale sezon curlingowy w Polsce rozpoczął się już na dobre. Jeko pierwsi na lodzie pojawili się zawodnicy Poznańskiego Klubu curlingowego, którzy już 10 sierpnia odbyli swój pierwszy trening na lodowisku Chwiałka. Dzięki współpracy z obiektem, w tym roku mogą się oni cieszyć wymalowanymi pełnowymiarowymi domami curlingowymi.

We wtorek, 23 sierpnia, ruszyła jedenasta już edycja Mazury Curling Festival - campu wraz z towarzyszącymi mu aż dwoma turniejami towarzyskimi. Zawodnicy mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem trenerów na lodzie, ale również poza nim czekało ich wiele atrakcji, m.in. grę w ultimate frisbee, turniej piłki nożnej, siatkówki, tenisa stołowego, a także spotkanie z medalistką olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Katarzyną Woźniak oraz z psycholog sportową Katarzyną Selwant.

Część szkoleniowa obozu zakończyła się dzisiaj, natomiast już od jutra rusza trzydniowy Mazury Curling Cup wraz z towarzyszącym mu turniejem par mieszanych.

Z kolei 28 sierpnia oficjalnie swoje podwoje otworzyła jedyna na terenie kraju hala curlingowa w Łodzi. Pierwsze ekipy już odbywają na niej swoje treningi.

A co we wrześniu?

W nadchodzącym miesiącu również czeka nas sporo wydarzeń:

  • 9 – 11.09: Turniej o Puchar PFKC mixtów
  • 10 – 11.09: Turniej o Puchar PFKC w curlingu na wózkach
  • 16 – 18.09: Galante Bajbory - turniej towarzyski w Łodzi
  • 29.09 – 2.10: preeliminacje i eliminacje turnieju o Puchar PFKC par mieszanych