Podium 1. PLC - fot. Polska Federacja Klubów Curlingowych

Znamy zwycięzców Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn

Paweł Świątkowski / 3 kwietnia 2022

W weekend 2-3 kwietnia odbyła się druga połowa spotkań w 1. PLC mężczyzn, w tym te najważniejsze - o tytuł mistrzowski. W finale spotkały się drużyny MCC Stych oraz POS Telak. I choć wiele osób stawiało zdecydowanie na zwycięstwo tych pierwszych - dotąd w lidze niepokonanych - to tytuł powędrował do Łodzi.

Przypomnijmy: pierwsza część zmagań odbyła się w grudniu. Wówczas wyłonione zostały cztery najlepsze ekipy, które rozegrały teraz pomiędzy sobą mecze o najwyższe miejsca. Mecz finałowy po regulaminowych ośmiu endach zakończył się remisem, zatem o zwycięstwie rozstrzygnął shoot-out, a więc pojedynczy kamień zagrywany jak najbliżej środka domu. W tej konkurencji o kilkanaście centymetrów lepsi okazali się Łodzianie i to oni otrzymali puchar zwycięzców.

POS Telak - zwycięzcy Ligi

W meczu o trzecie miejsce KSW Rokita zwyciężył 8:5 z AZS Hertman. Te cztery drużyny będą w przyszłym sezonie grały w nowym poziomie rozgrywkowym - superlidze. Dołączy do nich POS Włodarczyk. Ta drużyna rywalizowała o awans z pięcioma innymi w “dolnej tabeli”. O awansie zadecydował bezpośredni mecz pomiędzy wspomnianą ekipą z Łodzi a krakowskim KKC Kawecki. POS Włodarczyk wygrał w nim 9:3.

Pozostałe ekipy z “dolnej tabeli” w przyszłym roku zagrają w 1. PLC, a dołączą do nich zwycięzcy 2. PLC: AZS Szewczyk i SCC Światkowski, a także TKC Jakubowski, którzy pokonali w meczu barażowym POS Dyderski (miejsca 3. i 4. w 2. PLC).

Ostateczne miejsca w 1. PLC prezentują się następująco:

  1. POS Telak (Bartosz Dzikowski, Jeremi Telak, Michael Żółtowski, Jan Karolewski, Kasper Knebloch)
  2. MCC Stych (Konrad Stych, Krzysztof Domin, Marcin Ciemiński, Bartosz Łobaza)
  3. KSW Rokita (Jacek Rokita, Krzysztof Świątek, Damian Herman, Rafał Krystkiewicz, Bartosz Porwisz)
  4. AZS Hertman
  5. POS Włodarczyk
  6. KKC Kawecki
  7. KKC Marek
  8. ŚKC Beck
  9. MCC Stolarek
  10. POS Pokusiński