@WCF/Alina Pavlyuchik

Mistrzostwa Świata w Stavanger 2019 - dzień piąty

WNWojciech Nowakowski / 25 kwietnia 2019

Pomimo zwycięstwa w środę Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski stracili szansę na grę w fazie play-off. W odwrotnej sytuacji znajdują się nasi seniorzy, których środowa porażka nie pozbawiła szans na walkę w dalszej części rywalizacji.

Nasz duet zmierzył się z Łotyszami. Po trzech partiach Biało-Czerwoni prowadzili 6:0. Rywale wygrali kolejne trzy endy 1:0, odrabiając połowę strat.  W siódmym oczko trafiło na konto Polaków, a Łotysze zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do 5:7, wygrywając ostatnią partię 2:0.

Niestety, wygrana Rosjan ze Słoweńcami 8:3 oznaczała dla Zuzanny Rybickiej i Bartosza Dzikowskiego koniec marzeń o grze w fazie play-off. W meczu na szczycie grupy F Amerykanie pokonali 8:5 Hiszpanów, natomiast w spotkaniu drużyn z dołu tabeli Grecy wygrali z Kosowianami 7:4.

Drużyna seniorów grała z niepokonanymi dotąd Szkotami. Niestety, Polakom nie udało się przerwać serii Wyspiarzy, choć spotkanie było bardzo wyrównane – w sześciu pierwszych endach ekipy naprzemiennie wygrywały 1:0. Dopiero w siódmej partii nasi rywale zdobyli trzy punkty, które dały im ostatecznie zwycięstwo 6:3.

Szkoci wygrali też w środę 7:4 z Anglikami i, podobnie jak pauzujący tego dnia Szwajcarzy, mają na koncie pięć zwycięstw i żadnej porażki i są pewni dalszej gry w Stavanger. Polacy z kolei znajdują się na trzecim miejscu i w czwartek rano zagrają o trzecie miejsce z Irlandczykami, którzy pokonali w środę Anglików 11:1. Bez szans na awans są już Słowacy, którzy wygrali 10:6 z Japończykami.