© WCF

Mistrzostwa Świata w Stavanger 2019 - dzień drugi

WNWojciech Nowakowski / 22 kwietnia 2019

Zmienne szczęście w niedzielę miały nasze reprezentacje rywalizujące na mistrzostwach świata w Stavanger. Para mieszana przegrała swoje spotkanie, natomiast pierwsze zwycięstwo odnieśli seniorzy.

Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski w swoim drugim meczu zmierzyli się z Hiszpanami. Dwa pierwsze endy nasi zawodnicy wygrali 1:0, w trzecim natomiast rywale wyrównali stan meczu. Czwarta partia zakończyła się czteropunktowym zwycięstwem Biało-Czerwonych, natomiast w piątej przeciwnicy wygrali aż 5:0, a w szóstej powiększyli przewagę o kolejne oczko. Polacy wygrali siódmego enda za trzy punkty, jednak dwupunktowe zwycięstwo Hiszpanów w ostatniej partii dało im końcowy triumf 10:9.

Podobnie jak para z Półwyspu Iberyjskiego, drugie zwycięstwa świętowali Rosjanie (15:0 z Grekami) i Amerykanie (9:3 z Łotyszami), natomiast pierwszą wygraną w grupie F zanotowali Słoweńcy (8:3 z Kosowianami).

Seniorzy w Wielkanoc rywalizowali ze Słowakami. Pierwszy end zakończył się remisem, natomiast w dwóch kolejnych po punkcie zdobyli nasi południowi sąsiedzi. W czwartym pierwszy punkt zdobyli Biało-Czerwoni, którzy wygrali piątą partię aż 4:0. W szóstym oczko straty odrobili nasi rywale, jednak w siódmym Polacy również wygrali 1:0. Słowakom nie udało się zmniejszyć rozmiaru porażki i drużyna OldCurlers mogła się cieszyć ze zwycięstwa 6:3.

W niedzielę w grupie C rozegrano tylko dwa inne mecze. Szkoci i Szwajcarzy odnieśli w nich swoje drugie zwycięstwa, odpowiednio 5:4 z Irlandczykami i 11:1 z Japończykami.