EYOF: Walczymy o medale

WNWojciech Nowakowski / 16 lutego 2019

Awans do strefy medalowej uzyskała nasza reprezentacja ma Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Polscy curlerzy w czwartek w Sarajewie odnieśli dwa zwycięstwa.

W porannym meczu Biało-Czerwoni zmierzyli się z Niemcami. Mecz rozpoczął się od wygranej pierwszej partii za punkt, na co nasi zachodni sąsiedzi odpowiedzieli dwupunktowym zwycięstwem w drugiej partii. Trzeci end zakończył się wygraną 2:0 Polaków, w czwartym na konto naszej drużyny wpadł punkt, a w piątym ponownie dwa. W szóstej partii nasi rywale odrobili punkt strat, jednak po wygranej naszej drużyny za dwa punkty w partii siódmej poddali mecz przy stanie 3:8.

W ostatnim meczu fazy grupowej Polacy zagrali z Włochami. Pierwszego enda przejęliśmy za punkt, w drugim natomiast oczko zdobyli nasi przeciwnicy. W trzeciej partii ponownie na nasze konto trafił jeden punkt, z kolei w czwartej 3:0 wygrali Azzurri. Od tamtej pory punktowali już jedynie Biało-Czerwoni, wygrywając kolejno za trzy, dwa i jeden punkt. W ostatniej partii Włochom nie udało się odrobić strat i zwyciężając 8:4 awansowaliśmy do półfinału.

W nim zmierzymy się z Brytyjczykami, którzy po wygranej 8:5 z Rosjanami okazali się niepokonani w grupie A. W drugim półfinale zmierzą się ze sobą Węgrzy i najlepsi w „polskiej” grupie B Szwajcarzy.

Tabela grupy A:
1. Wielka Brytania 6:0
2. Węgry 5:1
3. Dania 4:2
4. Rosja 3:3
5. Czechy 2:4
6. Turcja 1:5
7. Austria 0:6

Tabela grupy B:
1. Szwajcaria 6:0
2. Polska 5:1
3. Niemcy 3:3
4. Włochy 3:3
5. Słowenia 3:3
6. Norwegia 1:5
7. Chorwacja 0:6