Savona Crystal Stone Challenge Cup 2015

Paweł Świątkowski / 18 maja 2015

W weekend 15 – 17 maja na hali Roztyly w Pradze odbyła się 24. edycja prestiżowego turnieju Savona Cup, organizowanego przez stołeczny klub Savona CC od 1991 roku. Polskę reprezentowały w tym roku trzy drużyny: Caffeine (skip Marta Szeliga-Frynia, Mistrzynie Polski 2015), Media Warszawa (skip Kamil Gęśla) oraz ŚKC Katowice (skip Krzysztof Bąk).

Jako pierwsi zagrali warszawiacy, przegrywając 2:3 z angielsko–austriacką drużyną Ottakringer, a zaraz po nich katowiczanie zwyciężyli 8:4 z drużyną Soupy Boys z kanadyjskiego Calgary. W kolejnych kolejkach Media wygrało z czeskim Jaguars (12:1), a ŚKC uległo UTE Dragons z Węgier 2:5. Piątkowy wieczór był bardzo udany dla Kofeiny, która najpierw pokonała 9:4 kazachską dryżynę Almaty, a następnie 9:3 Szwedów ze Skellefteå.

Sobota nie była dla polskich drużyn dobrym dniem. Najpierw szwedzka drużyna Jorgensen wygrała z Katowicami (8:6), potem kolejni Szwedzi (Noring) pokonali Warszawę (10:3). Drużyna Marty Szeligi-Fryni zremisowała z gospodarzami z Savona H (3:3), a następnie przegrała 8:4 z Westbay W (Węgry, skip Ildikó Szekeres). W niedziele miały miejsce polskie derby, w których Media wygrały 6:5 z ŚKC. Kofeina zanotowała kolejny remis – 4:4 przeciwko drużynie Mabergs (Szwecja).

Ostatecznie, na 32 startujące drużyny, Kofeina zajęła 13. miejsce, Media Warszawa 20., a ŚKC Katowice 26. Zwyciężyła międzynarodowa holendersko–kanadyjsko–amerykańska drużyna NYP. Pełne wyniki dostępne są na stronie organizatora.