Mistrzynie olimpijskie zagrają w Łodzi!

11 lipca 2020 · Aleksander Grzelka

© WCF
© WCF

Złote medalistki z Igrzysk w Pjongczangu 2018 w składzie Sofia Mabergs, Agnes Knochenhauer, Sara McManus oraz Anna Hasselborg zgłosiły się na WCT Łódź International Women Challenger 2020!

Szwedki w ostatnich latach stały się jedną z najmocniejszych drużyn na świecie. Poza wcześniej wspominanymi igrzyskami, dwukrotnie zostawały mistrzyniami Europy (2018, 2019 - w latach 2016 i 2017 zdobywały srebrne medale), dwukrotnie zostały vicemistrzyniami świata (2018, 2019) oraz odnosiły sukcesy w Grand Slamie. Do tego Hasselborg wraz z Oskarem Erikssonem zdobyła w zeszłym roku mistrzostwo świata par mieszanych. Tak mocnej ekipy jeszcze na polskim lodzie nie widzieliśmy! 

Łódzki Women Challenger zapowiada się na nie lada gratkę dla kibiców. Oprócz Szwedek będziemy mieli zobaczyć m.in. reprezentację Niemiec (Daniela Jentsch), Czech (Anna Kubeskova), szkocką drużynę Giny Aitken, zespoły ze Szwajcarii, Łotwy, Słowacji, Danii oraz polską czołówkę. Lista jest jeszcze otwarta do 11 września, lecz zostały już tylko trzy miejsca. Tak dobra obsada może jednak zachęcić kolejne mocne zespoły. Kolejnym aspektem stanowiącym o atrakcyjności zawodów jest fakt, że zostaną one rozegrane na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Europy w sytuacji, w której w Kanadzie przełożono jesienne turnieju Grand Slamu na wiosnę. W związku z tym topowe zespoły europejskie szukają alternatyw.

Pula nagród na ten moment szacowana jest na 3500 euro. Curling Łódź wciąż poszukuje sponsora tytularnego tego turnieju. Przy takiej obsadzie brzmi to jak świetna okazja do promocji. 

Stan zgłoszeń można śledzić tutaj. Na ostateczny skład turnieju wpływ może mieć wiele czynników, ale liczymy, że uda nam się zobaczyć na hali Curling Łódź tak znamienite zawodniczki. Sam fakt zgłoszeń europejskiej czołówki trzeba traktować jako sukces łódzkiej hali, która otworzyła się 2 lata temu.