Mocne otwarcie Polaków na EYOF w Sarajewie

12 lutego 2019 · Wojciech Nowakowski

fot. Gdańsk Curling Club
fot. Gdańsk Curling Club

Wysokim zwycięstwem z Chorwatami nasi curlerzy rozpoczęli swój występ na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie. Biało-Czerwoni pokonali zespół z Bałkanów 15:3.

Mecz rozpoczął się od dwupunktowego zwycięstwa Polaków, na co tak samo wysoką wygraną w endzie drugim odpowiedzieli Chorwaci. Kolejne cztery endy kończyły się wysokimi wygranymi zespołu dowodzonego przez Victorię Sitkiewicz – za cztery oraz trzykrotnie za trzy punkty. Chorwaci podjęli jeszcze próbę walki, ale po wygraniu tylko 1:0 partii siódmej stracili nawet matematyczne szanse na zwycięstwo.

Dwa zwycięstwa w „polskiej” grupie B odnieśli Szwajcarzy – pokonali oni 10:6 Słoweńców i 7:4 Norwegów. Po jednym zwycięstwie, oprócz Biało-Czerwonych, mają Włosi (4:2 z Niemcami), Słoweńcy (11:2 z Chorwatami) i Niemcy (9:4 z Norwegami).

W grupie A po dwie wygrane odnieśli Brytyjczycy (8:3 z Czechami i 6:2 z Turkami) i Rosjanie (9:4 z Turkami i 16:1 z Austriakami), a po jednej Duńczycy (7:4 z Czechami) i Węgrzy (9:3 z Austriakami).

Rywalizacja curlingowa na EYOF-ie po raz pierwszy odbywa się w formule mikstów. Dwa lata temu w Erzurum nasza drużyna zdobyła pierwszy w historii polskiego curlingu medal tej imprezy, stając na najniższym stopniu podium rywalizacji dziewcząt.

Tabela grupy A:

reprezentacja zwycięstwa porażki Rosja 2 0 Wielka Brytania 2 0 Dania 1 0 Węgry 1 0 Austria 0 2 Czechy 0 2 Turcja 0 2

 

Tabela grupy B:

reprezentacja zwycięstwa porażki Szwajcaria 2 0 Polska 1 0 Włochy 1 0 Niemcy 1 1 Słowenia 1 1 Chorwacja 0 2 Norwegia 0 2