II Mistrzostwa Polski Seniorów 50+ za nami

13 listopada 2016 11:28 Tomasz Kijanka

W dniach 11-12 Listopada 2016 r. odbyły się w Warszawie MP Seniorów. Do zawodów stawiło się 4 drużyny: POS Łódź , CK Gdańsk , Curlusy / OLD CURLERS i CCC Warszawa. Jak zawsze rywalizacja była zacięta ale z zachowaniem wszystkich zasad przyjętych w tym sporcie. Poziom wyrównany z lekkim wskazaniem dla drużyny OLD CURLERS która nie przegrała żadnego meczu.

Wiele z wykonanych zagrań było oklaskiwanych przez osoby obserwujące zawody jak i przez samych zawodników, świadczy to o pełnym profesjonalizmie zawodników. Często także podkreślana była dobra atmosfera panująca w poszczególnych drużynach jak i ta reprezentowana przez nich na lodzie. Szczególnie wiele sympatii pod kątem zachowania z Duchem Curlingu zebrała drużyna POS Łódź.

Podziękowanie za organizacje zawodów należą się Zarządowi PZC oraz przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej PZC Andrzejowi Janowskiemu który jako jedyny z przedstawicieli PZC gratulował zwycięzcom. Szkoda tylko że nie dane było przeżyć zawodnikom miłej chwili dekoracji na podium, gdyż z winy niezależnej od organizatora medale i dyplomy nie dotarły na czas. Jednak jak zapewnił Pan A. Janowski stosowne trofea zostaną dostarczone do władz poszczególnych klubów w terminie dwóch tygodni, i będą stanowić cenną pamiątkę dla uczestników tych mistrzostw.

Ostateczne wyniki:

  • I miejsce i Mistrzostwo Polski 2016 - Curlusy / OLD CURLERS 
  • II miejsce i Wicemistrzostwo Polski 2016 - POS Łódź
  • III miejsce - CCC Warszawa
  • IV miejsce - CK Gdańsk

Gratuluję Zwycięstwa OLD CURLERS i jednocześnie uzyskania tytułu, oraz co jest nie bez znaczenia możliwości reprezentowania Polski w Mistrzostwach Świata Seniorów 50+, które odbędą się w przyszłym roku w Kanadzie.