Znamy już skład Mistrzostw Polski

Paweł Świątkowski / 12 lutego 2024

W dniach 9–11 lutego rozegrane zostały eliminacje Mistrzost Polski mężczyzn, które wyłoniły 5 drużyn, które wezmą udział w finałowych rozgrywkach. Drużyny te dołączą do trzech drużyn, które zagwarantowały sobie prawo startu osiągniętymi miejscami w Polskiej Lidze Curlingu (drużyna POS Grzelka, która zajęła drugie miejsce, nie zgłosiła się do MP, w związku z czym prawo startu otrzymały tylko 3 drużyny, a nie 4).

13 zgłoszonych drużyn zostało rozdzielonych do 3 grup, w których rozegrały mecze systemem każdy-z-każdym. Po rozegraniu go utworzono zbiorczą tabelę, z której pierwsze miejsce otrzymało bezpośredni awans do finałów MP. Przywilej ten wywalczyła krakowska drużyna KKC Marek. 8 kolejnych drużyn rozgrywało system pucharowy o awans. W finałach, zaplanowanych na połowę marca, zobaczymy więc jeszcze: PKC Jasiecki, POS Frynia, KSW Cesarz oraz KSW Nowak.

Szczegółowe wyniki meczów eliminacyjnych można znaleźć na CurlingEvent.

Wśród kobiet do Mistrzostw zgłosiło się jedynie 6 drużyn, w związku z czym rozgrywanie eliminacji nie było konieczne. W finałach o złoto powalczą: MCC Lipińska, POS Szeliga-Frynia, POS Rybicka, PKC Gieleciak, MCC Selwant i POS Erdman.