Mistrzostwa Świata w Stavanger 2019 - dzień czwarty

24 April 2019 10:48 · Wojciech Nowakowski

© WCF

Seniorska reprezentacja Polski kontynuuje swoją dobrą passę na mistrzostwach świata w Stavanger. Z kolei w zmaganiach par mieszanych Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski odnieśli we wtorek jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

W przedpołudniowym meczu rywalami naszej pary byli Rosjanie. Pierwsze trzy partie duet Sbornej wygrała kolejno za jeden, dwa i znów jeden punkt. W czwartym endzie Biało-Czerwoni odrobili połowę strat, jednak w piątym trzy oczka trafiły na konto naszych przeciwników. W szóstej partii Polacy zdobyli tylko jeden punkt, a po przegranej 0:2 w partii siódmej poddali mecz przy stanie 3:9.

Wieczorem Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski zagrali z Grekami. W pierwszym endzie nasi zawodnicy zdobyli dwa punkty, natomiast w kolejnych dwóch wygrywali 1:0. W czwartej partii pierwszy punkt wywalczyli przeciwnicy, na co Polacy odpowiedzieli trzypunktową wygraną w partii piątej. W szóstej znów punkt trafił na konto Greków, zaś w siódmej oczko zdobył nasz duet. Ósmej partii już nie rozegrano i mecz zakończył się wynikiem 8:2.

W grupie F wciąż niepokonani są Hiszpanie, którzy we wtorek pokonali 7:4 Łotyszy i 11:5 Rosjan, a także Amerykanie, którzy wygrali 11:0 z Kosowianami i 12:3 ze Słoweńcami. Za nimi plasują się Rosjanie, natomiast czwarte miejsce z dwoma wygranymi okupują ex aequo Polacy, Łotysze, którzy wygrali 12:2 z Kosowianami, i Słoweńcami, którzy pokonali 9:3 Greków. Ci ostatni oraz Kosowianie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w Stavanger.

Nasi seniorzy z kolei rozegrali jeden mecz, w którym zmierzyli się z Anglikami. Pięć pierwszych partii nasi zawodnicy wygrali za punkt, a dopiero w szóstym dwa oczka trafiły na konto Wyspiarzy. Wygraną w spotkaniu przypieczętowało 3:0 w partii siódmej, po którym Brytyjczycy poddali spotkanie, przegrywając 2:8.

Zwycięską passę kontynuowali Szwajcarzy, którzy w swoim piątym meczu pokonali Słowaków 11:5. Niepokonani są również pauzujący we wtorek Szkoci, którzy jednak rozegrali dwa spotkania mniej od Helwetów. Polacy plasują się tuż za nimi, mając na koncie również trzy wygrane, ale też i porażkę. Dalsze pozycje zajmują Irlandczycy i Japończycy, których bilans zrównał bezpośredni mecz wtorkowy, wygrany przez Azjatów 6:4. Dół tabeli grupy C okupują Słowacy z jedną wygraną i czterema porażkami oraz Anglicy z bilansem 0:3.