Z pamiętnika początkującego curlera #1

Wraz z otwarciem nowego sezonu do gry wchodzą nowi zawodnicy. W cyklu „Z pamiętnika początkującego curlera” chciałbym przybliżyć wszelkie troski i radości, jakie wynikają z początków gry w naszą ukochaną dyscyplinę.

TK PLC 2018/2019 - zapowiedź

Przed nami 5. sezon Polskiej Ligi Curlingu. Zanim na dobre się rozpocznie obejrzymy zmagania 11 męskich zespołów, które zawalczą o 3 wolne miejsca w I lidze.

Galante Bajbory 2018 - podsumowanie

W najbardziej łódzkim z turniejów w Polsce zwyciężył Curling Team Łódź (skip Adela Walczak), wygrywając w finale z POS Monkey Man Łódź. Czy mogło być jeszcze bardziej „łódzko”?

Galante Bajbory 2018 - zapowiedź

Jeszcze nie opadł kurz po MP Mixtów a spieszymy z zapowiedzią drugiego po The Grand Opening Bonspiel łódzkiego turnieju towarzyskiego. W dniach 21-23 września na torach Curling Łódź zostaną rozegrane Galante Bajbory. Wedle informacji od organizatorów będzie to turniej cykliczny organizowany na początku sezonu.

Podsumowanie Mistrzostw Polski Mikstów 2018 + wywiad z Darią Chmarrą

W miniony weekend na łódzkiej hali curlingowej został wyłoniony nowy mistrz Polski mikstów. W finale CCC Warszawa (Daria Chmarra, Sławek Białas, Aneta Lipińska, Michał Janowski) wygrało z broniącymi tytułu POS-em „Smok i JWK” (Karolina Startek, Kasper Knebloch, Adela Walczak, Andrzej Augustyniak). Co jeszcze działo się na zawodach?

Zapowiedź Mistrzostw Polski Mikstów 2018

Już od piątku Łódź stanie się areną zmagań curlerów o tytuł Mistrza Polski Mikstów. Nagrodą będzie możliwość reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Mikstów w Kelowna w Kanadzie w dniach 13-20 października 2018. Wyniki na bieżąco prezentowane będą na curlingevencie.

Zmiana formatu rozgrywek MŚ Par Mieszanych i nie tylko...

Obradujący w Budapeszcie Kongres Światowej Federacji Curlingu podjął decyzję o zmianie formatu mistrzostw świata par mieszanych. Od 2020 roku w imprezie weźmie udział tylko 20 duetów.

Historia polskich drużyn curlingowych. MKS Axel Toruń 2006-2014

2006 rok nie był łatwy dla Polaków. Na listach muzycznych rządziła Gosia Andrzejewicz, Kasia Cerekwicka i Piotr Rubik, zaś w polityce koalicja Samoobrony, LPR-u i PiS-u. Ubisoft wydaje V część Heroesów, która nijak się ma do legendarnej III. Paweł Janas nie bierze Dudka na mundial.
 

Dzień medialny na hali Curling Łódź

Długo oczekiwana, pierwsza w Polsce hala curlingowa została oficjalnie otwarta. We wtorek 4 września do Curling Łódź zaproszono dziennikarzy, a także przedstawicieli władz miasta.