Mazury Curling Festival 2016

W dniach 27.08-5.09 w Giżycku odbył się coroczny Mazury Curling Festival. Wydarzenie składało się z dwóch głównych części: obozu szkoleniowego oraz turnieju. Przez 5 dni ponad 90 curlerów trenowało pod okiem trenerów: Alisy Miroszniczenko, Andersa Krauppa, Aleksandra Orłowa, Chrislaina Razafimahefa i Jiři Snitila z Czech. Zajęcia były realizowane z podziałem na dwie grupy w blokach trwających 1h 45min. Na każdą grupę były przewidziane dwa treningi dziennie.

Mistrzostwa Polski Mixtów

W dniach 9–11.09 na lodowisku w Giżycku odbyły się pierwsze od 2008 roku Mistrzostwa Polski Mixtów. Stanowiły one jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Świata, które w dniach 14–22 października odbędą się w Kazaniu w Rosji. Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn, jednak jedna nie przyjechała, stąd uczestnicy zostali podzielenie na dwie grupy: pięcio- i czterodrużynową.

Mistrzostwa Polski AZS

5 września, zaraz po zakończeniu turnieju w ramach Mazury Curling Festival 2016 w Giżycku, odbyły się aż trzy imprezy z cyklu Mistrzostw Polski AZS. W kategorii mężczyzn i kobiet wystartowały tylko po dwie drużyny, dlatego też od razu rozegrano mecze finałowe. Par mieszanych zgłosiło się 6.