"The pants are back!" Echa z zagranicy #1

Można śmiało powiedzieć, że sezon curlingowy w Europie już się rozpoczął, bo w ostatni weekend odbył się pierwszy turniej z cyklu World Curling Tour, który rozgrywany jest na Starym Kontynencie. Turniej Baden Masters zgromadził 20 drużyn, wśród których najlepsza okazała się ekipa Thomasa Ulsruda. Jeszcze kilka miesięcy temu Norwegowie nie byli pewni, czy w ogóle zgromadzą budżet pozwalający na grę w WCT i ostatecznie postanowili wziąć udział tylko w kilku turniejach, a w niedzielę w finale pokonali mistrzów świata ze Szwecji (Niklas Edin) 5:2.

Nowy wspaniały świat

Rzymianie liczyli swoje dzieje od momentu założenia ich stolicy. Mieszkańcy Korei Północnej za rok pierwszy uznają rok urodzin Kim Ir Sena. I choć większość świata przyjęła kalendarz gregoriański, to według niego dla polskiego curlingu punktem “zero” będzie rok 2018. Nowa era właśnie się zaczyna.

Nowy rozdział

Stoimy przed momentem wielkich zmian w naszej dyscyplinie. Pierwsza czterotorowa hala w naszym kraju, reprezentacja Polski w grupie A Mistrzostw Europy oraz nowe rozdanie w PZC. Nasza curlingowa rodzina będzie rosnąć z każdym dniem i to właśnie dla niej chcemy przygotować najlepsze miejsce w polskim Internecie poświęcone curlingowi. Dostarczymy informacji o turniejach i ciekawych wydarzeniach w Polsce, występach Polaków za granicą oraz o największych światowych rozgrywkach. Będziemy regularnie przeprowadzać wywiady z zawodnikami. Napiszemy o historii tego sportu nad Wisłą, przybliżymy również curling początkującym. Będziemy śledzić na bieżąco sytuację w Polskim Związku Curlingu.  Staniemy się miejscem zarówno dla zawodników jak i kibiców.