Czarny Kamień dla Rudy Sopockiej

Już po raz trzeci odbył się w Katowicach Turniej o Czarny Kamień ŚKC, organizowany przez Śląski Klub Curlingowy. Uczestniczyło w nim 30 drużyn, w tym jedna z duńskiego Aarhus. W tym roku nagrodę - wykonany z węgla kamień curlingowy - po raz drugi z rzędu wygrała drużyna Ruda Sopocka, złożona w połowie z zawodników z Sopotu (Borys Jasiecki, Krzysztof Domin) oraz w połowie z Rudy Śląskiej (Adam Sterczewski, Maciej Cesarz). Drużyna ta utrzymuje również status niepokonanej, ponieważ zarówno w tym, jak i w zeszłym roku nie przegrała żadnego meczu.

Srebro wózkarzy w Pradze

W dniach 18 – 19.04 na praskiej hali Roztyly odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Czech w Curlingu na Wózkach. Wystąpło w nich 6 drużyn, w tym jedna z Polski: ISRS "Culani". Polakom udało sie zająć bardzo dobre drugie miejsce - w finale ulegli drużynie ze Słowacji.

Podwójne złoto ŚKC

Drużyny Śląskiego Klubu Curlingowego – Kofeina (kobiety) oraz Marlex (mężczyźni) – zdobyły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski w Curlingu. Po niespodziankach w początkowej fazie turnieju mistrzowskiego nadszedł czas na niespodzianki w końcowych rozstrzygnięciach. Do finałów nie dostali się bowiem obrońcy tytułu: zarówno AZS Gliwice Rozbitki, jak i Sopot Curling Team walczyły tylko o najniższy stopień podium. Obie drużyny zresztą brązowe medale zdobyły. Sopot pokonał 7:5 Grey Wolves z Warszawy, zaś Gliwice w ekstra endzie wygrały z wieloletnimi reprezentantkami ŚKC Kamikaze.

Niespodzianki na początek finałów Mistrzostw Polski

Od wczorajszego wieczora trwają w Warszawie na hali Piętro Wyżej finały Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rozgrywane są tylko na dwóch, a nie czterech torach, zmienił sie więc harmonogram rozgrywek. Decyzja spowodowana była doświadczeniami z Mistrzostw Polski Juniorów, podczas których lód na jędnym z pięter był w zbyt złej jakości, by rozgrywać na nim zawody.