Artykuły

POS Rybicka Mistrzem Polski 2024

18 marca 2024 / Paweł Świątkowski

Trzeba było dwóch meczów finałowych i dogrywki, by wyłonić w tym roku mistrzynie Polski w curlingu. Złoto trafiło ostatecznie do łódzkiej drużyny POS Rybicka w składzie: Adela Walczak, Magdalena Włodarczyk, Katarzyna Grzelka, Karolina Startek, Zuzanna Rybicka.

MCC Stych Mistrzem Polski 2024

17 marca 2024 / Paweł Świątkowski

Drużyna MCC Stych w składzie Maksym Grzelka, Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Krzysztof Domin, Konrad Stych oraz trener Jakub Bareš zdobyła tytuł Mistrza Polski 2024. Przez cały turniej zawodnicy przegrali jedynie jeden mecz na koniec fazy grupowej (przeciwko POS Telak). Wystarczyło to, by zapewnić sobie bezpośredni awans do finału, w którym pokonali drużynę PKC Jasiecki. Ponieważ w przekroju całego turnieju oznaczało to drugie zwycięstwo MCC Stych w rywalizacji tych drużyn, nie było konieczne rozgrywanie dodatkowego meczu - i złoto trafiło prosto do zawodników reprezentujących warszawski Media Curling Club.

Mistrzostwa Polski na półmetku

16 marca 2024 / Paweł Świątkowski

Od środy na lodowisku w Łodzi rozgrywane są finały Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn 2024, organizowane przez Polską Federacje Klubów Curlingowych.  W zawodach bierze udział 6 drużyn żeńskich oraz 8 męskich, które zostały wyłonoine w lutowych eliminacjach. Po dwóch dniach w obu kategoriach mamy wyraźnych liderów, jednak końcowa tabela fazy grupowej wciąż pozostaje kwestią otwartą.

Znamy już skład Mistrzostw Polski

12 lutego 2024 / Paweł Świątkowski

W dniach 9–11 lutego rozegrane zostały eliminacje Mistrzost Polski mężczyzn, które wyłoniły 5 drużyn, które wezmą udział w finałowych rozgrywkach. Drużyny te dołączą do trzech drużyn, które zagwarantowały sobie prawo startu osiągniętymi miejscami w Polskiej Lidze Curlingu (drużyna POS Grzelka, która zajęła drugie miejsce, nie zgłosiła się do MP, w związku z czym prawo startu otrzymały tylko 3 drużyny, a nie 4).

Ekstraliga dla MCC

5 lutego 2024 / Paweł Świątkowski

Zwycięstwem dwóch drużyn reprezentujących Media Curling Club z Warszawy zakończyły się rozgrywki Ekstralig kobiet i mężczyzn w ramach tegorocznej Polskiej Ligi Curlingu. Oba zespoły to również obecni reprezentanci Polski.

ŁDZ Open 2024 dla Team Szeliga-Frynia

30 stycznia 2024 / Paweł Świątkowski

W miniony weekend rozegrany został dwudniowy turniej ŁDZ Open, stały już element curlingowego kalendarza w Polsce. Wzięło w nim udział 16 drużyn. Spośród nich najlepszym okazał się Team Szeliga-Frynia, który zajął pierwsze miejsce. Dla pań był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed drugą częścią rozgrywek w Ekstralidze PLC, które odbędą się 2-4 lutego.

Znamy już zwycięzców 1. lig PLC

15 stycznia 2024 / Paweł Świątkowski

MCC Brand u kobiet i KKC Kawecki u meżczyzn - to drużyny które wczoraj ameldowały się na najwyższych stopiach podium w drugiej klasie rozrywkowej Polskiej Ligi Curlingu.

Awans do mistrzostw świata par mieszanych jeszcze nie w tym roku

9 grudnia 2023 / Paweł Świątkowski

Od 2 do 7 grudnia w Dumfries w Szkocji odbywały się kwalifikacje do mistrzostwa świata par mieszanych. Wśród 26 drużyn biorących w nich udział znaleźli się też nasi reprezenancji: Adela Walczak i Andrzej Augustyniak, zwycięzcy mistrzostw Polski. Mimo bilansu 4 zwycięstw i 2 porażek Polacy nie awansowali do fazy play-off turnieju i tym samym nie zakwalifikowali się do mistrzostw świata.

MCC Detyniecki mistrzami Polski seniorów 50+

5 grudnia 2023 / Paweł Świątkowski

W dniach 1 - 3 grudnia w Łodzi rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów 50+. W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn. Najlepszą z nich okazali się warszawiacy z MCC Detyniecki, którzy wygrali komplet meczów (turniej nie posiadał fazy pucharowej, jedynie rozgrywki każdy-z-każdym). Za nimi uplasowała się drużyna KSW Herman. Brąz pozostał w Łodzi - zdobyła go druźyna Pos Idzikowski.

Bodych/Waszek mistrzami Polski par mieszanych na wózkach

W dniach 1 - 3 grudnia 2023 w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Curlingu na Wózkach Par Mieszanych. W rywalizacji uczestniczyły cztery pary. Najlepsi okazali się Monika Bodych i Łukasz Waszek. Srebro trafiło do pary Kozakiewicz/Gasik-Daszkowski, a brąz dla pary Kachel/Karaś. Miejsce poza podium trafiło do pary Linde/Włodarski, którzy - co ciekawe - jako jedyni w turnieju pokonali zwycięzców.