Weekend pełen curlingowych emocji

Weekend 21-22 lutego okazał się być bardzo emocjonujący dla fanów curlingu. Rozstrzygnięć doczekaliśmy się w obu najwyższych ligach krajowych, a także w Lidze KKC. Sporo działo się również poza granicami Polski.

Ferie z curlingiem w Krakowie - 28 lutego

Jak co roku Krakowski Klub Curlingowy podczas zimowych ferii szkolnych organizuje trening otwarty curlingu. Do spróbowania olimpijskiej dyscypliny zaprasza szczególnie dzieci i młodzież szkolną. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 lutego o godzinie 8.15. Wstęp wolny.

Udane występy Polaków w Südtirol Curling Cup

W weekend 12-14 lutego na alpejskim jeziorze Lago di Braies odbyła sie czwarta edycja turnieju open-air Südtirol Curling Cup. Jak twierdzą organizatorzy, jest to obecnie jedyny turniej rozgrywany faktycznie na zamarzniętej tafli jeziora. Wśród 26 drużyn, które wzięły w nim udział, były również dwie polskie - KKC Mistral (skip Michał Chudziński) oraz ŚKC Wataha (skip Gabriela Wilczek-Zgoła).

Wyniki XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W ubiegłym tygodniu zakończyły się w Krynicy rozgrywki XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, między innymi w curlingu. Wśród kobiet zwyciężyła reprezentacja AZS Gliwice z dwiema reprezentantkami Polski w składzie (Ewa Stych i Julia Malinowska, prócz nich Wiktoria Bartnik i Magdalena Herman). W finale pokonały drużynę SCC Wa Ku'Ta 5:4. Drużyna z Gliwic grała również w finale mężczyzn, ale uległa 9:2 warszawskiej ekipie Mleko z City Curling Club (Michał Janowski, Szymon Molski, Filip Twardowski, Maciej Janowski).

Garść newsów od PZC

W dniu wczorajszym Polski Związek Curlingu opublikował na swoich stronach aż cztery newsy. Porusza w nich m.in. tematykę tegorocznych Mistrzostw Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz wyjazdu naszej reprezentacji na Mistrzostwa Świata Seniorów 50+. Przyjrzyjmy się szczegółom.