WCF: Konsultacje dotyczące propozycji zmian zasad

Grupa “Maximising the Value” przy Światowej Federacji Curlingu zakończyła niedawno pierwszą fazę konsultacji propozycji zmian do zasad gry w curling. Przypomnijmy, że chodzi o trzy zasady zaproponowane we wrześniu tego roku: thinking time na end, zakaz ticków oraz brak extra endów w rundzie round robin. Jak przyznaje sama grupa, większość opinii na temat propozycji była negatywna, w związku z czym rozważane są dalsze ich modyfikacje.

Kanada anuluje eliminacje olimpijskie par mieszanych

Jak poinformował Curling Canada, ze względu na przypadki zakażeń COVID-19 wśród zawodników, krajowe eliminacje olimpijskie par mieszanych nie odbędą się. Zawody miały rozpocząć się dziś, 28 grudnia, w Portage la Praire w Manitobie. Jeszcze kilka dni temu związek zapewniał, że turniej odbędzie się zgodnie z planem.

Nowe władze PZC

Na budzącym pewne wątpliwości formalne Walnym Zebraniu Delegatów Polski Związek Curlingu zatwierdził swoje nowe władze:

Podsumowanie weekendu 1. PLC mężczyzn

Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten sezon weekendów rozgrywek pierwszej dywizji Polskiej Ligi Curlingu mężczyzn. Zmagania odbyły się w dniach 10-12 grudnia na hali Curling Łódź. Poznaliśmy dzięki temu czterech z pięciu uczestników przyszłorocznej najwyższej klasy rozgrywkowej.

Weekend z czołówką Polskiej Ligi Curlingu

W bieżący weekend wracają rozgrywki PLC. Tym razem rywalizować najwyżej notowane zespoły podzielone na dwie 5-zespołowe grupy.