Z pamiętnika początkującego curlera #3

Od ostatniego wpisu minęły już prawie dwa miesiące. W ich trakcie trzykrotnie miałem okazję pojawić się na lodzie, przygotowując się do kontynuacji curlerskiej kariery. Za każdym razem zajęciami kierowała inna osoba, każda jednak równie doświadczona i uznana w polskim środowisku curlingowym. Dało mi to możliwość różnego spojrzenia na w zasadzie te same aspekty gry w curling.

Reprezentacja Polski zagra na EYOF

Reprezentacja Polski w curlingu otrzymała zaproszenie na olimpijski festiwal młodzieży Europy, który w lutym 2019 roku odbędzie się w Sarajewie. Turniej curlingowy odbędzie się w zmienionej formie w porównaniu do poprzednich lat.

Zapowiedź ISS Atlas WCT Mixed Doubles Łódź

Na przełomie listopada i grudnia odbędzie się w Polsce historyczne wydarzenie. W dniach 29.11 - 2.12 zostanie rozegrany ISS WCT Atlas Mixed Doubles Łódź - pierwszy w Polsce turniej spod szyldu World Curling Tour. Wezmą w nim udział pary z Rosji, Francji, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Białorusi, Węgier, Anglii, Szkocji, Słowacji, Węgier i oczywiście Polski.

"Utrzymanie w grupie A nie jest nierealne dla polskiej czołówki"

W Tallinie zameldowaliśmy się w czwartek 15 listopada po południu. Po przylocie zdążyliśmy udać się do sklepu, by zgromadzić zapasy żywności na cały tydzień. Na lodowisku Tondiraba po raz pierwszy pojawiliśmy się w piątek - tam czekał nas team meeting i oficjalne treningi. Lód, zgodnie z oczekiwaniami, odpowiadał najwyższym standardom - draw kręcił około 5 stóp, a czas na wjazd to około 3,2 s (tee - hog). Wolne popołudnie pozwoliło nam w spokoju zbierać siły na pierwszy mecz z Finlandią, który mieliśmy rozegrać w sobotę o 9 rano.

Analiza wywiadu prezesa PZC Andrzeja Jaworskiego

20 listopada Andrzej Jaworski, prezes Polskiego Związku Curlingu, udzielił wywiadu portalowi Onet Sport. I choć cieszy fakt, że nasz sport pojawia się coraz częściej w mainstreamowych mediach, podczas czytania artykułu przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Obraz swojej działalności przedstawiony przez prezesa nie tylko był mocno podkoloryzowany (co było do przewidzenia), ale też zwyczajnie w wielu miejscach mijał się z prawdą.

Mistrzostwa Europy 2018: spadek do dywizji B faktem

Polscy curlerzy przegrali swój ostatni mecz na mistrzostwach Europy w Tallinie i spadają do dywizji B. Zwycięstwem udział w żeńskich zawodach zakończyły Polki.

Mistrzostwa Europy 2018: utrzymanie Polek, Polacy zagrają o wszystko

Porażką zakończył się mecz polskich curlerów z Włochami na mistrzostwach Europy w Tallinie. Przed nimi zatem mecz o pozostanie w elicie Starego Kontynentu. Dwa kolejne spotkania przegrała też nasza żeńska drużyna, jednak pomimo tego jest już pewna pozostania w dywizji B.