Mistrzostwa Europy w Curlingu 2014

W szwajcarskim Champéry zakończyły się Mistrzostwa Europy w Curlingu. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Szwedzi (Niklas Edin), którzy w finale pokonali Norwegów (Thomas Ulsrud). Wśród pań zwyciężyły Szwajcarki (Binia Feltscher) nad Rosjankami (Anna Sidorowa).

Startuje Polska Liga Curlingu!

Za sprawą Polskiej Federacji Klubów Curlingowych w tym roku po raz pierwszy startuje pełnoprawna ogólnopolska liga curlingowa. Zostały do niej zaproszone drużyny osiągające najlepsze wyniki w ligach regionalnych (krakowskiej i bełchatowskiej), Mistrzostwach Polski czy MPKC. W dniu 11 listopada odbył się również turniej barażowy, który ostatecznie zamknął listę pierwszej edycji PLC.

Pary Mieszane w Bełchatowie

Zawody par mieszanych nigdy nie zdobyły większej popularności w naszym kraju. Aż do tego roku. W zorganizowanym 10 i 11 listopada nocnym turnieju w Bełchatowie wzięły udział 24 pary. Rywalizowały na 6 torach w konkurencji, w której na początku każdego enda dwa kamienie ustawia się "ręcznie": jeden tuż za środkiem domu, drugi w połowie drogi między hogline'em, a początkiem domu. Jedna osoba z pary zagrywa pierwszy i ostatni kamień, druga trzy środkowe. Istnieją projekty, by włączyć pary mieszane w curlingu do grona dyscyplin olimpijskich.