Historia KKC

Krakowski Klub Curlingowy ma szesnaście lat doświadczenia, blisko sześćdziesięciu członków oraz dziesięć na stałe grających drużyn. Klub z Krakowa organizuje treningi otwarte, ferie z curlingiem, Ligę KKC, a także najdłuższe święto olimpijskiego sportu, czyli „Curling pod Tatrami” w Czarnym Dunajcu. A jak było na początku?

Podsumowanie okienka transferowego

Przerwa między sezonami sprzyja ruchom transferowym. I chociaż wakacje dawno już za nami, to wciąż następują zmiany w składach polskich drużyn. W poniższym artykule skupiamy się na tym, kto z kim w najbliższym czasie zagra.

"The Rules of Curling" po polsku!

W tym tygodniu zostały sfinalizowane prace nad polską wersją językową dokumentu, który powinien znać każdy curler – „The Rules of Curling”. To kolejny dobry krok w stronę popularyzacji curlingu nad Wisłą. Do rozmowy zaprosiliśmy pomysłodawcę idei, Krzysztofa Bąka.

Podsumowanie występu reprezentacji Polski na MŚ Mikstów 2018.

Ósme miejsce w grupie C z dwoma zwycięstwami – to wynik naszej reprezentacji na mistrzostwach świata mikstów. Daria Chmarra, Sławomir Białas, Aneta Lipińska i Michał Janowski zostali sklasyfikowani na 30. miejscu w gronie 35. ekip.

Z pamiętnika początkującego curlera #2

Po pamiętnym treningu w Łodzi przyszedł czas zmierzyć się w warunkach meczowych. W dzisiejszej odsłonie cyklu „Z pamiętnika początkującego curlera” przybliżę kulisy swojego debiutanckiego turnieju - Toruń Curling Cup.

Występy zagraniczne polskich curlerów #1

Wrzesień 2018 roku był chyba pierwszym takim w historii. W każdy weekend, gdzieś w Polsce, odbywał się turniej curlingowy. Rozegrano kolejno Mazury Curling Cup, The Grand Opening Bonspiel, Mistrzostwa Polski Mikstów, Galante Bajbory oraz Turniej Kwalifikacyjny do Polskiej Ligi Curlingu. Pomimo tej obfitości curlerów z naszego kraju skusiły także atrakcyjne, zagraniczne rozgrywki na wysokim poziomie.

"Złoto i brąz dla Torunia" czyli podsumowanie 11th Toruń Curling Cup

Zakończona w niedzielę (7 października 2018) na lodowisku Mentor Sport 11. edycja turnieju Toruń Curling Cup przejdzie do historii tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Po raz pierwszy rywalizację wygrał zespół gospodarzy, po raz pierwszy też na podium stanęły dwie toruńskie ekipy.

"Powrót World Cup of Curling". Echa z zagranicy #2

Najważniejszym wydarzeniem curlingowego września na świecie była bez wątpienia pierwsza edycja Pucharu Świata w curlingu. Nie były to pierwsze zawody pod tą nazwą, bo w latach 2009-2011 turniej Wielkiego Szlema znany jako Masters został przemianowany właśnie na World Cup of Curling. Tym razem mieliśmy jednak do czynienia z zupełnie nową formułą – organizowane przez WCF zawody zgromadziły po 8 czołowych reprezentacji w kategoriach mężczyzn, kobiet i par mieszanych.

Another "Karate stunt" by Polish Curling Association?

Polish curling community has grown very quickly and unexpectedly last week. On Tuesday Polish Curling Association (Polski Związek Curlingu) announced that they have admitted 21 clubs to be members. The membership means, among others, having a vote in elections appointing the board of PCA. According to an announcement on PCA's website, "this ends a multi-annual period of Polish curling community being divided".

TK o Mistrzostwa Europy - dzień III

Ostatni dzień TK rozstrzygnął, kto finalnie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy w dniach 16-24 listopada 2018. Szczególnie wiele emocji przysporzyła rywalizacja kobiet.