MCC Stych zwycięzcą Pucharu PFKC

Paweł Świątkowski / 19 marca 2023

Wystarczył jeden mecz finałowy, by wyłonić zwycięzcę tegorocznego Turnieju o Puchar PFKC – zawodów de facto w randze Mistrzostw Polski, wyłaniających reprezentację. Zwyciężyła drużyna MCC Stych w składzie: Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Krzysztof Domin i Konrad Stych. W finale pokonali POS Włodarczyk z Łodzi z wynikiem 4:2. Tym samym będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy dywizji C, które rozpoczną sie 28 kwietnia w Dumfries w Szkocji.

MCC Stych byli niepokonani w całych zawodach. Dzięki temu miejsce w finale zagwarantowali sobie już w sobotę. Finał był rozgrywany "do dwóch zwycięstw", z tym że drużyna która pomijała półfinały otrzymywała jedno zwycięstwo na konto. Dzięki temu rozstrzygnięcie następowało w jednym lub dwóch meczach.

Wciaż trwa natomiast rywalizacja u kobiet. Niepokonana dotąd drużyna KKC Wróbel uległa w pierwszym finale drużynie MCC Lipińska i o pierwszym miejscu zadecyduje rozgrywany od godziny 19 drugi finał.