Polska Liga Curlingu wraca

29 września 2021 · redakcja curling.pl

Już w najbliższy weekend (1-3 października) na hali curlingowej w Łodzi rozpocznie się kolejna edycja Polskiej Ligi Curlingu.

W tegorocznej rywalizacji ujrzymy 27 drużyn męskich, 9 żeńskich oraz 20 par mieszanych. To rekordowa liczba ekip w historii PLC. Drużyny męskie zostały podzielone na 3 dywizje, a drużyny żeńskie - na 2. Nadchodzące rozgrywki będą wyjątkowo ciekawe, ponieważ zadecydują o awansie najlepszych drużyn do nowoutworzonej Ekstraligi Kobiet i Ekstraligi Mężczyzn. 5 najlepszych drużyn każdej płci będzie miało szanse na grę w najwyższej dywizji przyszłorocznej ligi.

Cieszymy się, że po perturbacjach związanych z pandemią wraca Polska Liga Curlingu.” - mówi Aleksander Grzelka, zawodnik obrońców tytułu, POS Łódź Włodarczyk “To największy cykl rozgrywek w Polsce, dlatego tym bardziej będziemy chcieli po raz trzeci z rzędu sięgnąć po złoto. Po krótkiej przerwie do składu ligi wracają mistrzowie Polski - MCC Stych, dzięki czemu rywalizacja na pewno będzie jeszcze bardziej zacięta

W pierwszy weekend (2-3 października) zobaczymy na lodzie rozgrywki 1. ligi kobiet oraz 3. ligi mężczyzn. Mecze będą rozgrywane przez cały sezon (aż do 10 kwietnia). Wydarzenie organizowane jest Polską Federację Klubów Curlingowych jest największą tego typu imprezą curlingową w naszym kraju. Zwycięzcy lig otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 8500 zł.

Wszystkie mecze odbędą się na hali Curling Łódź przy ulicy Śnieżnej 10. Wstęp wolny. Aktualne wyniki i tabela w serwisie www.curlingevent.com.