Mistrzostwa Świata w Stavanger 2019 - dzień trzeci

22 kwietnia 2019 · Wojciech Nowakowski

© WCF
© WCF

Dwa zwycięstwa mogliśmy świętować w poniedziałek na mistrzostwach świata w Stavanger. Swoje mecze wygrali zarówno seniorzy, jak i, po raz pierwszy na tym turnieju, para mieszana.

Rano nasz duet spotkał się ze Słoweńcami. Pierwszą partię nasi rywale przejęli za punkt, jednak w kolejnej Biało-Czerwoni zdobyli aż pięć oczek. W trzecim endzie Polacy podwyższyli prowadzenie o kolejny punkt, na co przeciwnicy odpowiedzieli wygraną za trzy w endzie czwartym. Kolejne trzy partie kończyły się wynikiem 1:0 dla Zuzanny Rybickiej i Bartosza Dzikowskiego, po czym Słoweńcy poddali mecz przed ostatnim endem, co oznaczało triumf Polaków 9:4.

W pozostałych meczach grupy F Rosjanie pokonali Łotyszy 7:4, Hiszpanie Kosowian 7:6, a Amerykanie Greków 13:4. W tabeli Polacy są ex aequo z Łotyszami i Słoweńcami na czwartym miejscu, za trzema pozostałymi triumfatorami poniedziałkowych spotkań, którzy mają na koncie komplet zwycięstw.

Nasi seniorzy w wieczornej sesji zmierzyli się z Japończykami. Rozpoczęliśmy spotkanie od trzech partii wygranych 1:0, w czwartej natomiast oczko zdobyli nasi rywale. W piątej dwa punkty trafiły na konto Biało-Czerwonych, z kolei następne dwa endy za punkt wygrali Azjaci. Nie zdołali jednak odrobić strat w endzie ósmym i mecz zakończył się triumfem OldCurlers 5:3.

Zwycięstwo dało naszej reprezentacji awans na trzecie miejsce w grupie C. Na czoło tabeli wysunęli się Szwajcarzy, którzy wygrali w poniedziałek dwa mecze (6:4 z Anglikami i 8:3 z Irlandczykami), a tuż za nimi plasują się Szkoci, którzy pokonali 11:1 Słowaków.