Trzeci weekend ligowy PLC

20 grudnia 2019 23:43 · Paweł Świątkowski

W nadchodzący weekend oprócz kończenia przygotowań świątecznych będziemy mogli się też przyjrześ zmaganiom w trzecim już weekendzie z Polską Ligą Curlingu w tym sezonie. Po dotychczasowych meczach każda drużyna z 2. i 3. dywizji ma już na swoim koncie po dwa rozegrane mecze. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w 1. lidze, gdzie w tym sezonie dopiero swoje pierwsze mecze zagra drużyna z Torunia. Pozostałe zaś mają po jednym lub dwóch meczach na koncie. TKC zmierzy się z AZS Bosek i ŚKC Beck. Jeśli oba spotkania wygra, może znaleźć się na pierwszym lub drugim miejscu tabeli - w zależności od rezultatu DSC.

W drugiej lidze aż trzy drużyny mają komplet punktów: KKC Bąk, CCC Janowski oraz BKC Kowalski. Tylko ostatnia z nich będzie grała mecze w tej kolejce, może więc zostać zdecydowanym liderem w tabeli. Również 3 drużyny czekają na swoje pierwsze punkty w tym sezonie: KKC Gieleciak, MCC Gęśla i POS Szeliga. Każda z nich będzie miała swoją szansę.

Jeśli chodzi o 3. dywizję, również mamy w niej trzy niepokonane drużyny: GCC Skowroński, PKC Górny oraz GCC Światkowski. Każda z nich zagra z każdą, można więc się spodziewać, że w układzie tabeli nieco się pozmienia.

Wszystkie wyniki śledzić można na stronie curlingevent.pl