Polska Liga Curlingu - 26-27 stycznia 2019, zapowiedź

25 stycznia 2019 18:48 Aleksander Grzelka

Przed nami kolejny weekend ligowy. Dotarliśmy do półmetka zawodów. Do gry wkraczają reprezentanci Polski SCC Jasiecki oraz Mistrzowie Polski AZS Gliwice Bosek.

Zacznijmy jednak od pań. W sobotę o 12:00 zmierzą się POS Szeliga-Frynia (3W-1L) z KKC Staszczak (1W-1L). Łodzianki będą zdeterminowane żeby zrehabilitować się za porażkę przeciwko MCC Tomczyńskiej w poprzedniej kolejce. Tamten mecz sprawił, że zespół Marty Szeligi-Fryni nie jest już zależny jedynie od swoich wyników w kwestii zdobycia mistrzostwa. Na torze obok w tym samym czasie zmierzą się KKC Startek (1W-2L) i MCC Kubak (0W-2L). Damskie drużyny zobaczymy ponownie na lodzie o 19:00. Tym razem Marta Kubak podejmie łodzianki, zaś zespoły KKC zmierzą się w derbowym pojedynku.

U panów hitem weekendu ma być starcie ŚKC Dzikowski (2W-0L) z SCC Jasiecki (0W-0L). Czy team Borysa Jasieckiego zdąży się zregenerować po bardzo długiej podróży z Nowej Zelandii? Czy Marlex wzniesie się na poziom, z jakiego znamy go z finałów TK lub występu na ME? Dwie najbardziej utytułowane męskie drużyny zobaczymy już o 9:00 w sobotę.

Swoje pierwsze mecze rozegrają aktualni Mistrzowie Polski z Gliwic. Ich przeciwnikami będą kolejno KSW Gawlas(1W-1L), Marlex oraz Sopot. Z kolei drużyna KS Warszowice postara się pójść za ciosem. Po wysokiej wygranej przeciwko POS Augustyniak (10:0) będzie im jednak znacznie ciężej powtórzyć wynik.

W ten weekend na dobre rozegra się II liga. Do tej pory każda z drużyn rozegrała po dwie kolejki. Dorobek ten zostanie podwojony w najbliższym czasie.  Na razie w klasyfikacji prowadzą ŚKC Beck, MCC Gęśla oraz MCC Stolarek. Każda z tych drużyn odnotowała do tej pory po dwa zwycięstwa.

Wyniki live dostępne są na tej stronie.