Zaangażowanie prezesa Jaworskiego. Oświadczenie drużyny mikstowej CCC.

2 grudnia 2018 23:02 · Redakcja

© WCF / Jeffrey Au
© WCF / Jeffrey Au

Dowiedzieliśmy się, iż wysunęliśmy zbyt daleko idące wnioski w zakresie finansowania wyjazdu drużyny mikstowej CCC na Mistrzostwa Świata Mikstów w Kelowna w artykule poświęconemu analizie wywiadu prezesa Jaworskiego dla Onet Sport. Dotyczą one fragmentu:

“Osobiście zaangażowałem się w znalezienie środków na wyjazd drużynę mikstów do Kanady, co było trudne i bardzo kosztowne.”

W 2017 roku Związek odmówił dofinansowania wyjazdu drużyny mikstowej, tłumacząc to najniższym priorytetem tej konkurencji oraz twierdząc, że dofinansowywuje jedynie konkurencje olimpijskie. W tym roku nastąpiła całkowita zmiana – drużyna mikstowa otrzymała “wywalczone” przez prezesa Jaworskiego dofinansowanie, podczas gdy reprezentacja mężczyzn dofinansowanie od PKOl-u musiała sobie załatwić na własną rękę.

Otrzymaliśmy informacje, iż prezes zaangażował się w znalezienie środków na tegoroczny wyjazd mikstów, jednak nie zdołał wywalczyć owego dofinansowania dla drużyny. Zatem zdanie "drużyna mikstowa otrzymała “wywalczone” przez prezesa Jaworskiego dofinansowanie" jest nadinterpretacją. Przyznajemy się do błędu, i przepraszamy że nie dotarliśmy do precyzyjnych informacji na temat zaangażowania prezesa.  Poniżej zamieszczamy oświadczenie zespołu mikstowego z CCC, który napisał do nas w tej sprawie:

W imieniu naszej drużyny mikstowej chcielibyśmy wyjaśnić nieporozumienie zawarte w artykule z dnia 23.11.18r. Zostały tam niepoprawnie zinterpretowane słowa prezesa Jaworskiego. W celu znalezienia środków na wyjazd na mistrzostwa świata w Kanadzie zwróciliśmy się o pomoc do wielu osób w tym również do prezesa Jaworskiego. Prezes Jaworski w udzielanym wywiadzie dla Onet Sport powiedział, że "kosztowało" go to wiele. Jednak tutaj chcielibyśmy zwrócić uwagę na bardzo pochopne interpretowanie czyichś słów. Prezes Jaworski spędził dużo czasu starając się znaleźć dla nas jakąkolwiek pomoc na wyjazd. "Kosztowało" go to dużo czasu i nerwów.
Nie dostaliśmy dofinansowania od żadnej instytucji sportowej. Każdy kogo poprosiliśmy o pomoc próbował uruchomić swoje prywatne kontakty. Wiele prób zakończyło się niepowodzeniem, ale wspólny wysiłek zarówno nasz jak i naszych rodzin i przyjaciół zaowocował.
Tu też pragnęlibyśmy ponownie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację zrzutki, szukanie sponsorów oraz środków na wyjazd.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany jakich sponsorów znaleźliśmy oraz jak nas wspomogli, zapraszamy na naszą stronę na Facebook'u "Polish Mixed Team CCC", bądź na Instagramie "polishmixedteam".

Z tego co jest nam wiadome, to że na stronie www.curling.pl prowadzący dążą do szerzenia prawdy. Następnym razem by tak było, proszę zapytać się u źródła przed publikacją jakiegoś artykuł o prawdziwy przebieg wydarzeń.

Z wyrazami szacunku,

Daria Chmarra
Aneta Lipińska
Michał Janowski
Sławomir Białas