Mistrzostwa Europy w Curlingu 2014

30 listopada 2014 10:11 · Paweł Świątkowski

W szwajcarskim Champéry zakończyły się Mistrzostwa Europy w Curlingu. Wśród mężczyzn najlepsi okazali się Szwedzi (Niklas Edin), którzy w finale pokonali Norwegów (Thomas Ulsrud). Wśród pań zwyciężyły Szwajcarki (Binia Feltscher) nad Rosjankami (Anna Sidorowa).

Polskie drużyny walczyły w grupie B. W tym roku zmieniła się reprezentacja zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Obie ekipy zakończyły swoje występy w fazie round-robin, nie awansując do play-offów, ani nie spadając do grupy C.

Drużyna kobieca z składzie Marta Pluta, Julia Malinowska, Marta Malinowska, Ewa Stych i Joanna Benet zakończyły rywalizację na 8. miejscu na 10, wygrywając z Norwegią (która nie przegrałą z nikim innym i awansowała z pierwszego miejsca), Białorusią, Słowacją i Anglią.

Męską drużynę tworzyli: Borys Jasiecki, Krzysztof Domin, Bartosz Łobaza, Marcin Ciemiński, Maciej Kołodziej. Panowie wygrali 3 z 7 meczów, kończąc na 6. miejscy (na 8) w swojej grupie. Pokonali Hiszpanię, Rumunię i Belgię. Zwyciężyli Finowie, którzy w przyszłym roku rywalizować będą w Grupie A.