Mazury Curling Cup 2015

11 - 13.09.2015 · 36 teams · 78 games · See statistics

Team Games Points Ends aggregate Stones aggregate Ends won Stones won
1. International Allstars 5 10 13 24 19 38
2. Czelabińsk (Russia) 5 8 7 31 18 39
3. Smok 5 8 7 21 17 34
4. KKC Mistral 5 8 6 10 17 29
5. Bez Endu 5 8 4 7 16 23
6. Sopot Łapa 5 7 4 8 16 22
7. Zabójczy Kwartet 5 7 4 7 16 23
8. Team De Arch (Lithuania) 5 7 1 6 14 28
9. POS Łódź Kamyczek 5 6 8 8 18 29
10. Plan B 5 6 5 9 17 29
11. 30 sth 5 6 2 0 15 23
12. Amber Deaf (Russia) 5 5 1 13 15 32
13. DUSSH I (Russia) 4 4 2 7 12 24
14. Nox 4 4 2 4 11 20
15. Krysia 4 4 1 6 12 19
16. ŚKC Wataha 4 4 1 2 11 17
17. Albatross (Russia) 4 4 1 -2 12 19
18. DUSSH II (Russia) 4 4 0 -4 11 16
19. DUSSH IV (Russia) 5 4 1 -5 12 18
20. Romania and Hongkong 4 4 -1 -2 11 20
21. KKC Vector 4 4 -1 -6 10 17
22. The Gentlemen 4 4 -3 -6 9 15
23. GKC Gdańsk I 4 4 -6 -8 8 15
24. Powiatowy Zarząd Dróg 4 3 0 -2 12 22
25. Culani Warszawa 3 3 -2 -1 11 21
26. Kubak 4 3 -2 -2 9 16
27. GKC Gdańsk II 4 3 -3 -5 9 15
28. Hongkong 4 3 -5 -8 8 11
29. KKC First Aid 4 2 0 -1 11 19
30. Curlusy Baniate 3 2 -1 -3 9 15
31. Koenig Deaf (Russia) 4 2 -4 -10 10 15
32. DUSSH III (Russia) 4 2 -6 -21 8 13
33. Black Roses 4 2 -11 -29 5 8
34. DUSSH VI (Russia) 4 1 -7 -14 8 13
35. DUSSH V (Russia) 3 0 -5 -16 8 10
36. Czarne Bobry SMS MG 13 4 0 -11 -25 6 8

13 Sep 15:00

13.09 15:00 Team De Arch (Lithuania) 5 : 5 Amber Deaf (Russia)
13.09 15:00 30 sth 2 : 4 Bez Endu
13.09 15:00 Sopot Łapa 4 : 4 Zabójczy Kwartet
13.09 15:00 Plan B 2 : 8 Smok
13.09 15:00 POS Łódź Kamyczek 3 : 9 Czelabińsk (Russia)
13.09 15:00 International Allstars 9 : 5 KKC Mistral

13 Sep 13:00

13.09 13:00 Curlusy Baniate 2 : 5 Albatross (Russia)
13.09 13:00 KKC First Aid 4 : 7 Nox
13.09 13:00 Powiatowy Zarząd Dróg 4 : 8 DUSSH I (Russia)
13.09 13:00 Team De Arch (Lithuania) 5 : 4 KKC Vector
13.09 13:00 30 sth 6 : 3 The Gentlemen
13.09 13:00 Zabójczy Kwartet 8 : 4 DUSSH II (Russia)

13 Sep 11:00

13.09 11:00 Sopot Łapa 6 : 2 ŚKC Wataha
13.09 11:00 Romania and Hongkong 1 : 12 Plan B
13.09 11:00 DUSSH IV (Russia) 1 : 11 Czelabińsk (Russia)
13.09 11:00 POS Łódź Kamyczek 5 : 3 Amber Deaf (Russia)
13.09 11:00 KKC Mistral 8 : 3 Bez Endu
13.09 11:00 International Allstars 4 : 3 Smok

13 Sep 09:00

13.09 09:00 Czarne Bobry SMS MG 13 3 : 7 Black Roses
13.09 09:00 GKC Gdańsk II 8 : 1 DUSSH V (Russia)
13.09 09:00 Culani Warszawa 9 : 3 DUSSH VI (Russia)
13.09 09:00 DUSSH III (Russia) 2 : 5 GKC Gdańsk I
13.09 09:00 Kubak 4 : 4 Hongkong
13.09 09:00 Krysia 6 : 2 Koenig Deaf (Russia)

12 Sep 18:15

12.09 18:15 GKC Gdańsk I 2 : 7 30 sth
12.09 18:15 Hongkong 1 : 6 DUSSH II (Russia)
12.09 18:15 Czelabińsk (Russia) 16 : 1 DUSSH III (Russia)
12.09 18:15 Koenig Deaf (Russia) 3 : 9 ŚKC Wataha
12.09 18:15 Sopot Łapa 4 : 2 Krysia
12.09 18:15 Nox 3 : 5 Plan B

12 Sep 16:15

12.09 16:15 DUSSH I (Russia) 5 : 7 DUSSH IV (Russia)
12.09 16:15 Team De Arch (Lithuania) 4 : 5 Romania and Hongkong
12.09 16:15 KKC Vector 1 : 9 Bez Endu
12.09 16:15 Zabójczy Kwartet 1 : 5 KKC Mistral
12.09 16:15 Smok 5 : 4 POS Łódź Kamyczek
12.09 16:15 International Allstars 6 : 4 Amber Deaf (Russia)

12 Sep 14:15

12.09 14:15 Culani Warszawa 8 : 0 Black Roses
12.09 14:15 KKC First Aid 11 : 0 Czarne Bobry SMS MG 13
12.09 14:15 Culani Warszawa 4 : 6 Albatross (Russia)
12.09 14:15 Powiatowy Zarząd Dróg 11 : 5 DUSSH VI (Russia)
12.09 14:15 The Gentlemen 6 : 1 GKC Gdańsk II
12.09 14:15 Kubak 5 : 3 DUSSH VI (Russia)

12 Sep 12:15

12.09 12:15 Curlusy Baniate 1 : 8 Nox
12.09 12:15 Czarne Bobry SMS MG 13 2 : 11 Romania and Hongkong
12.09 12:15 Albatross (Russia) 2 : 5 Sopot Łapa
12.09 12:15 Hongkong 2 : 6 Team De Arch (Lithuania)
12.09 12:15 ŚKC Wataha 2 : 3 Bez Endu
12.09 12:15 KKC Mistral 7 : 4 Czelabińsk (Russia)

12 Sep 10:15

12.09 10:15 POS Łódź Kamyczek 12 : 1 GKC Gdańsk I
12.09 10:15 Plan B 5 : 6 KKC Vector
12.09 10:15 Amber Deaf (Russia) 12 : 0 The Gentlemen
12.09 10:15 DUSSH II (Russia) 1 : 9 Smok
12.09 10:15 DUSSH I (Russia) 2 : 4 Zabójczy Kwartet
12.09 10:15 DUSSH IV (Russia) 1 : 7 International Allstars

12 Sep 08:15

12.09 08:15 DUSSH III (Russia) 9 : 1 Black Roses
12.09 08:15 DUSSH VI (Russia) 4 : 4 GKC Gdańsk II
12.09 08:15 30 sth 6 : 5 Kubak
12.09 08:15 Powiatowy Zarząd Dróg 5 : 5 Culani Warszawa
12.09 08:15 Krysia 8 : 2 KKC First Aid
12.09 08:15 DUSSH V (Russia) 4 : 6 Koenig Deaf (Russia)

11 Sep 20:00

11.09 20:00 Kubak 2 : 5 DUSSH II (Russia)
11.09 20:00 POS Łódź Kamyczek 5 : 3 Krysia
11.09 20:00 Koenig Deaf (Russia) 4 : 6 KKC Vector
11.09 20:00 DUSSH V (Russia) 2 : 7 GKC Gdańsk I
11.09 20:00 Powiatowy Zarząd Dróg 2 : 6 The Gentlemen
11.09 20:00 Czarne Bobry SMS MG 13 3 : 4 Hongkong

11 Sep 18:00

11.09 18:00 Curlusy Baniate 2 : 5 Czelabińsk (Russia)
11.09 18:00 ŚKC Wataha 4 : 3 Romania and Hongkong
11.09 18:00 DUSSH III (Russia) 1 : 12 International Allstars
11.09 18:00 DUSSH IV (Russia) 1 : 6 Zabójczy Kwartet
11.09 18:00 Black Roses 0 : 9 DUSSH IV (Russia)
11.09 18:00 GKC Gdańsk II 2 : 9 DUSSH I (Russia)

11 Sep 16:00

11.09 16:00 Culani Warszawa 3 : 8 Amber Deaf (Russia)
11.09 16:00 Smok 9 : 2 30 sth
11.09 16:00 Sopot Łapa 3 : 4 Bez Endu
11.09 16:00 Albatross (Russia) 6 : 8 Team De Arch (Lithuania)
11.09 16:00 KKC First Aid 2 : 5 Plan B
11.09 16:00 Nox 2 : 6 KKC Mistral