Dzień medialny na hali Curling Łódź

06 September 2018 09:00 Wojciech Nowakowski

Długo oczekiwana, pierwsza w Polsce hala curlingowa została oficjalnie otwarta. We wtorek 4 września do Curling Łódź zaproszono dziennikarzy, a także przedstawicieli władz miasta.

„Mam nadzieję, że dzięki tej hali, będziemy mogli my jako łodzianie uczyć się tego sportu, ale też rozpromować ten sport w całej Polsce. Ja myślałam, że to zwyczajne lodowisko, a się okazało, że tu jest zupełnie inny lód. Chapeau bas, bo wybudowanie obiektu to jedno, a posiadanie kompleksowej wiedzy i lodu, i tych kamieni pięknych, to jest coś niesamowitego” – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami prezydent miasta, Hanna Zdanowska. W tle za jej plecami drużyna POS Monkey Man Łódź i zespół curlerów na wózkach Swingy Stones rozgrywała pokazowy mecz.

Po zakończeniu oficjanej części, podczas której prezes Curling Łódź, Adela Walczak, otrzymała tort w kształcie toru curlingowego, zaproszeni goście weszli na lód, aby spróbować swoich sił. Jak udowodniła pani prezydent Zdanowska, buty na obcasie nie są dobrym pomysłem do gry w curling. Lepszym przygotowaniem wykazała się poseł Małgorzata Niemczyk. Obie zdecydowały się puścić tylko po jednym kamieniu. Nieco więcej zapału wykazali dziennikarze, niektórzy do upadłego uczyli się podstaw „szachów na lodzie”.

Już w czwartek na hali przy ul. Śnieżnej rozegrany zostanie pierwszy oficjalny turniej – The Grand Opening Bonspiel. Udział wezmą w nim drużyny z całej Polski, łącznie z medalistami mistrzostw kraju, a także goście zza granicy. Serdecznie zapraszamy do oglądania zmagań curlingowych z trybun.