Gliwice Curling Cup - dzień drugi

10 November 2018 11:15 Aleksander Grzelka

 W Gliwicach rywalizacja znajduje się na półmetku. Co do tej pory wydarzyło się na lodowisku Tafla?

Do tej pory rozegrano 7 kolejek w tym dwie pełne rundy grupowe, po której nastąpiło połączenie 22 zespołów w jedną klasę. Sześciodrużynową grupę A wygrało JWK bez Smoka. Zastępczynią Smoka okazała się Martyna Wilczak. Tuż za nimi uplasowały się „Stare Pierniki z AZS Gliwice”. Grupę B z kompletem zwycięstw ukończyły KKC Vector oraz AZS Gliwice Team Pluta. W ostatniej grupie porażki nie zanotowały Zabójczy Kwartet oraz AZS Gliwice Płomień.

Na lodzie obserwowaliśmy pełną gamę wyników. Najwyższy rezultat padł w pojedynku krakowskiego Vectora z MIGiem Gliwice – aż 15:0. Sporo emocji przyniósł mecz pomiędzy Mistralem a MCC Stolarek (który to gra jednak bez Rafała Stolarka). Po wyjściu na prowadzenie krakowian 3:0, Stolarek wzięli się za odrabianie strat. Wygrali kolejne 4 endy doprowadzając do stanu 5:3. W ostatnim endzie zespół Michała Chudzińskiego zdobył 3 punkty i wyrwał zwycięstwo warszawiakom. Interesująco wyglądała również pogoń Rocas Rodantes w pojedynku z ze Starymi Piernikami. Przed ostatnim endem na tablicy widniał wynik 5:1, jednak łodzianom udało się wrzucić „czwórkę”.

W piątek Krzysztof Nowak wspomagał dwie drużyny – swoje Curlusy Baniate oraz gościnnie Pengun Fans Hooligans. Sprawiło to, że reprezentant kadry Polski 50+ tego dnia rozegrał… aż 4 mecze!

W sobotni poranek po bankiecie najwcześniej stawiły się na lodzie zespoły z miejsc 17-22. Rocas Rodantes ponownie postanowiło uśpić przeciwnika i odrabiać straty w końcówce. Tym razem ze stanu 0:6 z Planem B Pawła Burlewicza doszli do 5:6 w ostatnich dwóch endach. Zwycięstwo Warszawie zapewnił skip udanym wybiciem w swojej ostatniej próbie.

Właśnie trwa 8. kolejka a w niej drużyny ze środka tabeli (9-16). Póki co sporą przewagę osiągnęły Turbo Mopy nad Pengun Fans Hooligans (5:0 po 3 endach). Pozostałe mecze są dość wyrównane, a najciekawszy pojedynek toczy się na torze A, gdzie KKC BDD podejmuje MCC Stolarka. Po 3 partiach prowadzi Warszawa 3:2.

W czołowej ósemce na ten moment znajdują się cztery zespoły z Gliwic, trzy z Krakowa oraz jeden z Torunia. W związku z tym już o 12:30 będziemy świadkami aż trzech pojedynków derbowych!

Wyniki live oraz klasyfikacje dostępne są na Curlingevencie.