Sezon ligowy 2015/16 już w pełni

17 December 2015 22:55 Paweł Świątkowski

W ostatni weekend rozpoczęły się ostatnie w tym sezonie rozgrywki ligowe – organizowana przez Polską Federację Klubów Curlingowych Polska Liga Curlingu mężczyzn. Tym samym obecnie rywalizacja toczy się w trzech kategoriach: oprócz wspomnianego PLC gra również Liga KKC (krakowsko-śląska) oraz Liga Bełchatowska.

Polska Liga Curlingu

To już drugi sezon tych rozgrywek, których tak bardzo w Polsce od lat brakowało. W tym roku jednak wystartowała wyłącznie liga mężczyzn, gdyż kobieca cieszyła się zbyt małym zainteresowaniem wśród, i tak nielicznych, drużyn żeńskich. O podium walczy 12 drużyn, tytułu broni ŚKC Marlex z Katowic.

Jak dotąd rezegrano dwie kolejki spotkań. Ligowe mecze odbywają się na torach curlingowych w Pawłowicach (woj. śląskie) oraz w Bełchatowie. Dwie kolejki zostaną również rozegrane na obiekcie w Gdańsku. Niestety niektóre z zaplanowanych spotkań nie odbyły się, m.in. ze względu na kłopoty techniczne lodowiska w Pawłowicach. PFKC ma jednak w odwodzie kilka rezerwowych terminów, by rozgrywki mogły być pełne.

W tym momencie w tabeli prowadzi drużyna z Torunia, jedyna z dwoma zwycięstwami.

Liga KKC

Liga KKC (Krakowski Klub Curlingowy), nazywana tak ze względu na klub pomysłodawcy i organizatora, odbywa się na torze w Pawłowicach. W tym sezonie zmieniona została formuła, którą dotychczas były rozgrywki "każdy z każdym" w dwóch grupach, zakończone fazą play-off. Tegoroczne zmagania mają już formę klasycznej ligi, gdzie każda drużyna mierzy się z każdą inną. W tabeli pierwsze miejsce zajmuje na razie drużyna AZS Gliwice Ice Rockets.

Liga Bełchatowska

Pomysł rozgrywania ligi w Bełchatowie pojawił się jako kontrpropozycja dla Ligi KKC, skierowana dla drużyn z centralnej i północnej Polski, a więc głównie Łodzi, Bełchatowa, Sopotu, Warszawy i Torunia. W odróżnieniu od wyżej wymienionych lig, w tej drużyny same organizują spotkania pomiędzy sobą, mając jedynie obowiązek rozegrać wszystkie w określonym terminie.

Na czele tabeli z kompletem czterech zwycięstw plasuje się drużyna Super Cool Commando, reprezentująca klub POS Łódź.

Najwyższe miejsca w Lidze Bełchatowskiej i KKC promowane są awansem do Polskiej Ligi Curlingu, można więc o nich mówić jako o pełnoprawnej niższej klasie rozgrywek, choć nie są organizowane przez PFKC.

Zobacz więcej