Czy ktoś zatrzyma faworytów? Polska Liga Curlingu - zapowiedź kolejki 9-10.02.2019

8 lutego 2019 19:13 Aleksander Grzelka

Przed nami kolejny, przedostatni weekend PLC. W pierwszej lidze damskiej najbliżej trofeum znajduje się zespół MCC Tomczyńska (3W-0L). W przypadku mężczyzn SCC Jasiecki (3W-0L). Obie drużyny w tym sezonie ligowym nie zaznały goryczy porażki. Czy ktoś przeszkodzi im w triumfalnym marszu po złoto?

U kobiet będzie to decydujący weekend. Po nim zostanie do rozegrania jedynie mecz między Tomczyńską a CCC Chmarra (0W-3L). Warszawiankom drogę na najwyższy stopień podium utrudnić mają zamiar AZS Gliwice Pluta (2W-1L) oraz KKC Startek (2W-3L). Gliwiczanki do tej pory przegrały jedynie z POS Szeliga-Frynia (4W-2L), a więc wciąż liczą się w walce o złoto. O najwyższe miejsca ścigać się będzie również team KKC Staszczak (3W-1L). W niedzielę podejmą one drużynę Darii Chmarry, a później Team Plutę. W samej tabeli jest gęsto, zatem tutaj każdy mecz będzie miał niebagatelne znaczenie dla końcowego układu sił. Jeżeli MCC Tomczyńska wygra z Martą Plutą i Karoliną Startek, to ostatnia kolejka nie będzie miała znaczenia, a mistrza poznamy już w sobotę ok. godz. 18:00. Szalenie ciekawie stanie się jeżeli Gliwce wygrają z MCC Kubak (0W-4L) oraz liderkami, a przegrają z krakowiankami skipowanymi przez Katarzynę Staszczak. Wówczas możemy mieć nawet cztery drużyny z bilansem 4W-2L. Na ten moment to krakowianki w tej stawce mają najlepsze DSC – 90.3 cm.

U mężczyzn do gry po przerwie od listopada wracają KKC Chudziński i POS Grzelka. Obie drużyny zmierzą się z będącym faworytem w wyścigu o złoto zespołem Borysa Jasieckiego. W weekend wystąpi również AZS Gliwice Bosek, który zapowiada eksperymentalny skład na najbliższe zmagania. Kogo zobaczymy na lodzie? Przekonamy się już jutro. Na weekend zaplanowanych jest również sześć meczów drugiej ligi męskiej, w której zobaczymy tym razem POS Szeligę, BKC Bartosika, KKC Kaweckiego i SCC Sitkiewicza.