Druga wygrana na koncie

13 lutego 2019 11:33 Wojciech Nowakowski
fot. EYOF 2019

Pojedynki z reprezentacjami państw byłej Jugosławii w Sarajewie kończą się pozytywnym wynikiem dla naszej drużyny. Drugiego dnia rywalizacji na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy Biało-Czerwoni pokonali Słoweńców.

Już w pierwszym endzie Polacy zdobyli trzy punkty, na co rywale odpowiedzieli tylko jednopunktową wygraną w partii drugiej. Trzecią nasza drużyna wygrała za dwa punkty, w czwartej tak samo wysoko przegrywając. Podobnie po piątej partii, wygranej przez zespół dowodzony przez Victorię Sitkiewicz za punkt, Słoweńcy ten punkt odrobili. Sytuacja powtórzyła się w ostatnich dwóch endach, które kończyły się wynikiem 2:0, najpierw dla Polaków, a później dla ich rywali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:6 dla Biało-Czerwonych.

Prowadzenie w grupie B utrzymali Szwajcarzy, którzy pokonując po dogrywce Włochów 6:5 odnieśli trzecie zwycięstwo w Sarajewie. Trzecią porażkę odnieśli natomiast Chorwaci, ulegając Norwegom 0:18.

Wysokie zwycięstwo odnieśli również Brytyjczycy, gromiąc Austriaków 17:1. Czwarte zwycięstwo odnieśli natomiast pokonując 7:3 Duńczyków. Dwie wygrane w grupie A we wtorek odnieśli też Węgrzy (6:5 z Rosjanami i 6:2 z Turkami), natomiast po jednym meczu wygrali Duńczycy (7:6 z Turkami) i Rosjanie (7:2 z Czechami).

Tabela grupy A

reprezentacja zwycięstwa porażki
Wielka Brytania 4 0
Rosja 3 0
Węgry 3 0
Dania 2 1
Austria 0 3
Czechy 0 3
Turcja 0 4

 

Tabela grupy B

reprezentacja zwycięstwa porażki
Szwajcaria 3 0
Polska 2 0
Niemcy 1 1
Włochy 1 1
Norwegia 1 2
Słowenia 1 2
Chorwacja 0 3