MŚJ-B: dwa zwycięstwa Biało-Czerwonych

8 stycznia 2019 09:17 Wojciech Nowakowski

Udany dzień mają za sobą polscy curlerzy grający na mistrzostwach świata juniorów dywizji B w Lohji. Zespół Michała Janowskiego wygrał w poniedziałek dwa mecze.

Rano Polacy zmierzyli się z Francuzami. Spotkanie od początku układało się po myśli naszej reprezentacji - pierwszą partię wygraliśmy za dwa punkty, a drugą za cztery, tworząc sobie wysoką przewagę. Trójkolorowi odpowiedzieli na to dwiema wygranymi 1:0 w endach trzecim i czwartym, ale po kolejnych wygranych Biało-Czerwonych, kolejno za dwa i jeden punkt, poddali mecz przy stanie 2:9.

 

Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny byli Holendrzy. W pierwszym endzie nasi rywale zdobyli punkt, drugi został wyzerowany, natomiast w trzecim Polacy wyrównali stan meczu, a w czwartym wyszli na dwupunktowe prowadzenie. W piątej partii Pomarańczowi odrobili punkt straty, na co nasza drużyna odpowiedziała wygraną za trzy punkty w partii szóstej i za jeden w partii siódmej. Holendrzy przy stanie 2:7 postanowili poddać mecz przed rozpoczęciem ostatniego enda.

Wcześniej tego dnia Holendrzy pokonali 7:2 Białorusinów, którzy potem ulegli jeszcze 2:11 Koreańczykom. Dwa mecze w poniedziałek rozegrali też Hiszpanie, którzy pokonali 5:2 Chińskie Tajpej i 6:4 Duńczyków. Z kolei Francuzi w swoim drugim meczu tego dnia również zanotowali porażkę, tym razem 5:7 z Anglikami.

W poniedziałek na lód nie wyszła nasza żeńska reprezentacja, która pauzowała. W grupie A Szkotki jako pierwsze zapewniły sobie awans do ćwierćfinału, pokonując 10:1 Finki. Czwarte zwycięstwo odniosły Niemki, wygrywając 9:3 z Hiszpankami, a Nowozelandki ograły Austriaczki 8:3.

Tabela grupy A mężczyzn:
1. Anglia 5:2
1. Hiszpania 5:2
1. Korea Południowa 5:2
4. Dania 4:2
5. Francja 4:3
5. Polska 4:3
7. Holandia 3:4
8. Białoruś 1:6
9. Chińskie Tajpej 0:7

Tabela grupy A kobiet:
1. Szkocja 5:0
2. Niemcy 4:1
3. Polska 3:1
4. Nowa Zelandia 3:2
5. Austria 1:4
5. Finlandia 1:4
7. Hiszpania 0:5