TK PLC 2018/2019 - zapowiedź

27 września 2018 14:45 Aleksander Grzelka

Przed nami 5. sezon Polskiej Ligi Curlingu. Zanim na dobre się rozpocznie obejrzymy zmagania 11 męskich zespołów, które zawalczą o 3 wolne miejsca w I lidze.

Triumfatorem zeszłorocznych rozgrywek był AZS Gliwice Stych, który wyprzedził POS Grzelkę oraz TKC Jakubowskiego. Nie tylko zmagania o podium miały tu znaczenie. Pozycje 4. i 5. gwarantowały udział w kolejnej edycji w gronie najlepszych drużyn. Relegacją dotknięte zostały MCC Korolko, POS Janczar oraz POS Szeliga.

 

Tabela na zakończenie PLC 2017/2018

 

Przed tegorocznymi rozgrywkami do TK PLC wpłynęło aż 11 zgłoszeń. Po raz pierwszy w historii turniej wyłaniający podział na I i II ligę będzie tak duży. Zawody odbędą się na łódzkiej hali curlingowej przy ul. Śnieżnej 10. System rozgrywek polega na podziale na dwie grupy.

a1 KKC Kawecki

a2 MCC Gęśla

a3 BKC Bartosik

a4 ŚKC Beck

a5 SCC Sitkiewicz

a6 SCC Jasiecki

b1 ŚKC Dzikowski

b2 POS Szeliga

b3 POS Janczar

b4 POS Augustyniak

b5 MCC Korolko

 

W ramach grup rozegrane zostanie faza round-robin. Po jej zakończeniu awans zapewniają sobie liderzy grup A i B. Drugie miejsca zagrają pomiędzy sobą bezpośredni mecz o kwalifikację do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mamy zatem do czynienia ze zmodyfikowaną wersją systemu finałów Mistrzostw Polski mężczyzn.

Faworytem grupy A jest bezsprzecznie SCC Jasiecki. Można stwierdzić, że jakakolwiek strata punktów z ich strony będzie sensacją. Za ich plecami sytuacja jest już bardziej skomplikowana, choć dla mnie najbliżej drugiego miejsca są katowiczanie, w których szeregach poza Krzyśkiem Beckiem wystąpią m.in. również Maciek Cesarz oraz Adam Sterczewski.

W grupie B bukmacherzy typują ŚKC Dzikowskiego. Na papierze mocno wygląda również POS Augustyniak (Augustyniak, Knebloch, Frynia, Karolewski), ale według doniesień z łódzkiego obozu, na TK zabraknie Smoka. Czy tę sytuację wykorzystają pozostali rywale? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę.

Aktualne wyniki można śledzić na curlingevencie. Jest szansa, że zobaczymy również przekaz video z wybranego/wybranych spotkań.