Medaliści MPPM 2018 - fot. B. Dzikowski

Mistrzostwa Polski Par Mieszanych 2018

Paweł Świątkowski / 26 marca 2018

W dniach 22-25 marca 2018 odbyły się kolejne finały Mistrzostw Polski Par Mieszanych. Do tegorocznej rywalizacji, poprzedzonej debiutem tej dyscypliny na Igrzyskach Olimpijskich, przystąpiło 18 drużyn. Zawody odbyły się na dwóch torach w hali FSO w Warszawie.

Najlepszymi okazali się być Katarzyna Staszczak i Aleksander Grzelka, którzy w finale pokonali parę Ewa Nogły i Konrad Stych. Tym samym w turnieju nie było drużyn niepokonanych – pary te spotkały się wcześniej w fazie grupowej, jednak tam rozstrzygnięcie było odwrotne. Trzecie miejsce zajęła warszawska para Lipińska / Janowski, która w meczu o trzecie miejsce pokonała inną stołeczną parę: Chmarra / Białas.

Zwycięzców będziemy mieli okazję oglądać podczas mistrzostw świata par mieszanych w szwedzkim Östersund. Odbędą się one w dniach 21-28 kwietnia.

Pełne wyniki rozgrywek o mistrzostwo można znaleźć na CurlingEvent.pl.