Pierwszy weekend z Polską Ligą Curlingu

4 listopada 2018 21:16 Aleksander Grzelka

W miniony weekend odbyła się pierwsza runda Polskiej Ligi Curlingu. Rozegrano 16 spotkań we wszystkich 3 klasach rozgrywkowych. Największym wygranym rundy okazał się POS Szeliga-Frynia z powodu osiągnięcia bardzo korzystnego bilansu trzech zwycięstw w trzech meczach.

Na uwagę zasługuje fakt, że łodzianki zmierzyły się z rywalkami wymienianymi w gronie zespołów, które mają największe szanse na mistrzostwo. W pierwszej kolejce podjęły aktualne mistrzynie PLC, zespół AZS Gliwice Pluta. Duży wpływ na przebieg spotkania miała „4” na koncie łodzianek w 3. endzie. Mecz zakończył się wynikiem 7:3. Jednostronnie zakończyły się też pozostałe spotkania, w których Szeliga-Frynia wygrywała kolejno 6:1 z CCC Chmarra oraz 8:3 z KKC Startek.

Na drugiej pozycji w lidze żeńskiej zameldowały się gliwiczanki dzięki zwycięstwom 5:4 z krakowiankami oraz 10:8 z drużyną warszawską (po extra endzie). Warszawianki dowodzone przez Darię Chmarrę musiały uznać wyższość KKC Startek w meczu zakończonym wynikiem 10:4. Pozostałe drużyny (KKC Staszczak, SCC Sitkiewicz, MCC Tomczyńska, MCC Kubak) wejdą do rywalizacji na początku stycznia.

Rezultaty I ligi męskiej nie wyłoniły faworyta. Po dwa zwycięstwa i jedną porażkę zanotowały zespoły TKC Jakubowski oraz POS Grzelka. Torunianie pokonali obie łódzkie ekipy – wpierw Grzelkę 6:5 po extra endzie oraz w niedzielę POS Augustyniak 8:4. Ulegli natomiast KKC Chudziński 4:2. Był to mecz, w którym nikt nie zanotował wyższej zdobyczy niż „1” w pojedynczym endzie.

Krakowianie po dobrym początku rundy przegrali z łódzkimi zespołami – 3:5 z Augustyniakiem oraz 7:9 z Grzelką. W jedynym w tym sezonie spotkaniu derbowym na tym szczeblu rozgrywek górą był zespół „Monkey Mana”, który rozstrzygnął spotkanie na swoją korzyść 7:4. Rywalizacja jest zatem wyrównana, zaś emocje tylko wzrosną gdy do gry wejdą SCC Jasiecki, ŚKC Dzikowski, AZS Bosek i KSW Gawlas.

W drugiej lidze zwycięstwa odnosiły tylko drużyny z Warszawy. MCC Gęśla pokonał POS Szeligę 10:1 i KKC Kaweckiego 5:3 zaś MCC Stolarek z tymi samymi zespołami wygrał kolejno 9:4 oraz 11:1. W styczniu rozgrywki rozpoczną drużyny BKC Bartosik, POS Janczar, SCC Sitkiewicz i ŚKC Beck.

Mecze z toru A transmitowane były na kanale Bliżej Sportu. Wszystkie składy i wyniki dostępne są na Curlingevencie.