Początek V sezonu Polskiej Ligi Curlingu

2 listopada 2018 12:50 Aleksander Grzelka

W sobotę 3 listopada rusza Polska Liga Curlingu, w której udział biorą najmocniejsze polskie zespoły damskie i męskie. Mecze piątej już edycji będą się odbywać do drugiej połowy lutego na nowej hali curlingowej w Łodzi przy ul. Śnieżnej 10.

Rozgrywki podzielone są na trzy ligi -  dwie klasy rozgrywkowe męskie oraz jedną żeńską. W każdej z dywizji startuje osiem drużyn. W przypadku pań tytułu broni kierowany przez Martę Plutę AZS Gliwice. Wśród faworytek do złota znajdują się obecne mistrzynie Polski – Curling Team Łódź (skip Marta Szeliga-Frynia), które aktualnie przygotowują się do występu na Mistrzostwach Europy grupy B w Tallinie w dniach 16-24 listopada.

Poprzednia edycja męskich rozgrywek zakończyła się triumfem AZS Gliwice pod wodzą Konrada Stycha. W ostatniej kolejce Ślązacy wydarli zwycięstwo z rąk dwukrotnych mistrzów PLC – zespołu POS Grzelka. W przerwie wakacyjnej doszło jednak do transferu Stycha do sopockiej drużyny Borysa Jasieckiego, która wsławiła się w zeszłym roku wywalczeniem pierwszego w historii awansu reprezentacji Polski do grupy A Mistrzostw Europy. Prawo reprezentowania kraju na tych prestiżowych rozgrywkach sopocianie stracili podczas turnieju kwalifikacyjnego na rzecz innego faworyta PLC – ŚKC Marlex (skip Bartosz Dzikowski). Wiele emocji przyprawi zarówno rywalizacja o mistrzowskie laury jak i walka o utrzymanie. Dwie ostatnie drużyny zostaną relegowane do drugiej dywizji.

W najbliższy weekend wystartują wszystkie trzy klasy rozgrywkowe. Szczególnie polecamy mecz otwarcia pomiędzy POS Grzelka a POS Augustyniak, który odbędzie się w sobotę o 9:00. Transmisja wraz z komentarzem odbędzie się na kanale „Bliżej Sportu” na platformie YouTube. Derbowy pojedynek kryje w sobie wiele curlingowych smaczków. Jeszcze w zeszłym sezonie dwóch zawodników Augustyniaka broniło barw POS Monkey Man Łódź (skip Aleksander Grzelka). Dodatkowo, po obu stronach barykady staną grający na co dzień w jednym zespole juniorskim Jan Karolewski oraz Maksym Grzelka.

Zapraszamy wszelkich sympatyków curlingu do oglądania transmisji lub kibicowania na hali Curling Łódź, wstęp bezpłatny. Dodatkowe informacje o turnieju dostępne są na stronie https://curlingevent.pl/event/plc2019.

Składy lig:

I liga żeńska:

SCC Sitkiewicz
POS Szeliga-Frynia
AZS Gliwice Pluta
KKC Startek
CCC Chmarra
KKC Staszczak
MCC Tomczyńska
MCC Kubak

I liga męska:

AZS Gliwice Bosek
POS Grzelka
TKC Jakubowski
KKC Chudziński
KSW Nowak
SCC Jasiecki
ŚKC Dzikowski
POS Augustyniak

II liga męska:

POS Szeliga
BKC Bartosik
KKC Kawecki
MCC Gęśla
MCC Stolarek
POS Janczar
ŚKC Beck
SCC Sitkiewicz

 

Kolejki zostaną rozegrane w weekendy:

3-4 listopada
5-6 stycznia
26-27 stycznia
9-10 lutego
23-24 lutego