Podsumowanie okienka transferowego

22 października 2018 11:05 Aleksander Grzelka

Przerwa między sezonami sprzyja ruchom transferowym. I chociaż wakacje dawno już za nami, to wciąż następują zmiany w składach polskich drużyn. W poniższym artykule skupiamy się na tym, kto z kim w najbliższym czasie zagra.

Warto nadmienić, że w niektórych przypadkach same drużyny nie są w stanie jednoznacznie określić czy to będzie długoterminowa współpraca. U niektórych widać Niepewność niczym u Adama Mickiewicza. 

Patrząc na składy na curlingevencie
Zastanawiamy się, co z tego będzie

Rodzi się w głowach kluczowe pytanie
Czy to gościnnie, czy to stałe granie?

la la la la la la la la la la la la la la

 

Konrad Stych na północ

Wątpliwości nie ma przy najgłośniejszym transferze tego lata. Sopot Curling Team pozyskał Konrada Stycha, z którym wcześniej wywalczył awans do grupy A Mistrzostw Europy. Sam Konrad z Trójmiastem wiąże się nie tylko sportowo. Przeprowadził się do Gdańska i od tego roku studiuje na tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Trzeci transfer Konrada w ciągu 12 miesięcy pozwoliliśmy sobie okrasić poniższymi grafikami.

Lato 2017:

I kwartał 2018:

Lato 2018:

 

Łódzkie transfery

Duże zmiany zaszły na łódzkim podwórku. Po 4 latach szeregi Monkey Mana opuścił Paweł Frynia. Wraz z Andrzejem Augustyniakiem, Janem Karolewskim i Kasprem Kneblochem stworzył nowy zespół. POS Augustyniak zajął III miejsce na TK PLC i zapewnił sobie występy w pierwszej dywizji Polskiej Ligi Curlingu.

Do Pawła Włodarczyka, Aleksandra Grzelki i Mateusza Jadczyka dołączył Maksym Grzelka grający na leadzie. W tym składzie łodzianie wywalczyli drugie miejsce na Galantych Bajborach oraz 18. na The Grand Opening Bonspiel. Najnowszym wzmocnieniem składu ma być powracający do curlingu były reprezentant Polski, występujący do tej pory w szeregach ŚKC Marlex Michael Żółtowski.

Do gry wchodzi kolejna wersja „Nowego Lepszego POSŁódź”. Tym razem jest to „Najnowszy Najlepszy POSŁódź”, w którego barwach występują Bartosz Klimas, Marcin Kłos, Mateusz Marcinkowski, Kamil Bułakowski.

W związku z angażem Maksa Grzelki i Jana Karolewskiego w drużynach seniorskich, zespół Rocas Rodantes skupi się głównie na rozgrywkach juniorskich. Poza nimi młodych łodzian zobaczyć będzie można zarówno w Gliwice Curling Cup jak i w Bełchatowie.

Warszawa

Z juniorskiego składu Darii Chmarry (CCC) wypada na ten sezon Kasia Orlińska ze względu na kontuzję kolana.   Poza Darią występować w niej mają również Marta Leszczyńska i Karolina Mandes. Trwają zakulisowe rozmowy z potencjalną czwartą zawodniczką. Ten sam trzon wystąpi w żeńskiej drużynie seniorskiej. Uzupełnić ma ją aktualna mistrzyni Polski mikstów oraz wicemistrzyni Polski kobiet Aneta Lipińska. Nieznany jest natomiast ostateczny kształt zespołu CCC Mleko.  

Śląsk

Do czynnego uprawiania curlingu powrócił wieloletni skip Marlexów – Tomek Zioło. Wygląda na to, że jest to spowodowane m.in. tym, że Jeremi Telak przebywa obecnie na Erasmusie. Drużyna przygotowuje się do Mistrzostw Europy grupy A. Z ŚKC związana jest również drużyna Krzysztofa Becka. W tym sezonie wystąpią w PLC wraz z Tomkiem Majorkiem, Maćkiem Kołodziejem, Adamem Sterczewski, i Maćkiem Cesarzem.

Co słychać w Gliwicach? Do zespołu Marty Pluty dołączyła, grająca ostatnio w KKC First Aid, Justyna Wojtas. Zespół juniorski AZS Gliwice Ice Rockets pozyskał nowego zawodnika – Łukasza Radajewskiego.

Krakowski Klub Curlingowy

Z First Aidów odeszła wspomniana wcześniej Justyna Wojtas. W BDD zadziałał paradoks Włodarczyków. Więcej Włodarczyków to mniej Włodarczyków. W związku z ciążą, Madgę zobaczymy na lodzie dopiero w przyszłym sezonie.

U mężczyzn Marcin Marek przeszedł z 4fun do Mistrala. W kategoriach mieszanych Smog B zaczyna nowe życie pod nazwą „Przekrój”, skipem zostaje Krzysztof Maciak, a jej szeregi opuszcza Grzegorz Konieczny, który dołącza do Mieszanki.

Z kariery w tradycyjnym curlingu chwilowo rezygnuje para mieszana Ola Bylina/Karol Nowakowski, którzy skupią się na występach dwójkowych.

 

*Ilość zdań poświęcona w artykule konkretnym drużynom jest wynikiem stanu wiedzy na temat zmian w nich. Jeżeli uważasz, że ktoś został pominięty, albo masz nowe informacje pisz śmiało do autora tekstu na facebooku.

Artykuł powstał z pomocą Łukasza Pryczkata, dzięki Łukasz!