Ta ostatnia niedziela... (Pomerania Curling Cup)

WGWojciech Gubański / 16 maja 2017

Ostatnie opady śniegu czy zmagania na Mistrzostwach Europy grupy C mogą wprowadzać pewne zamieszanie, jednak nie dajcie się zwieść pozorom. Sezon w Polsce skończył się w ubiegły weekend wraz z kolejną edycją majowego Pomerania Curling Cup. Albo raczej kolejnymi edycjami, bo obok turnieju tradycyjnie zamykającego zimową część roku, ponownie rozgrywany był osobny turniej juniorski.

W kategorii open do gry przystąpiło w tym roku 28 drużyn, a o juniorskie laury walczyło 6 zespołów.

Trzydniowe zmagania w gdańskiej Olivii (5-7.05) nie przyniosły zaskakujących rozstrzygnięć. O czołowe lokaty biły się ze sobą zespoły od początku stawiane w roli faworytów. W finale zmierzyli się litewski DeArch oraz Smok i Jego Wędrowny Kolektyw. Zwycięsko z wyrównanego pojedynku wyszła drużyna z Gliwic i to ona zajęła pierwsze miejsce na podium, uzupełnione jeszcze przez Sopot Curling Team.

W rywalizacji juniorów zaś triumfowała drużyna Sopot Wa ku'ta OOM. Ekipa gospodarzy pokonała w finale GCC Little Lions, a na trzecim miejscu uplasował się zespół CCC Warszawa KorniSHon.